V USA poprvé netvoří většinu obyvatelstva protestanti

255

Týden.cz – 9. 10. 2012
Vůbec poprvé v historii Spojených států netvoří většinu obyvatelstva protestanti. Vyplývá to ze studie organizace Pew Research Center, podle níž se nyní považuje za protestantské křesťany „jen“ 48 procent dospělých Američanů.

Hlavní příčinou poklesu počtu protestantů je rostoucí počet Američanů, kteří se nehlásí k žádné církvi – je jich už 19,6 procenta. Mezi nimi jsou nejen věřící, kterým nevyhovuje žádná církev, ale i agnostici a ateisté. Před pěti lety jich bylo 15 procent a v roce 1990 jen osm procent.

Podle studie se ústup protestantů dal očekávat vzhledem k dlouhodobému trendu. Před pěti lety tvořili protestanti 53 procent Američanů a rok za rokem jejich podíl postupně klesal. Tento trend se projevuje i ve veřejném životě. Například v devítičlenném Nejvyšším soudu není ani jeden protestant, rovněž ani jeden z republikánské dvojice kandidátů v nadcházejících prezidentských volbách není protestant – Mitt Romney je mormon a viceprezidentský kandidát Paul Ryan katolík.
Celá zpráva ZDE

Poznámka:
Jak je vidět, situace se v USA rychle mění a spěje do stavu, který je předpovězen Biblí. Tedy do momentu, kdy USA (šelma ze země) budou vymáhat poslušnost papežství (šelmě z moře). Viz Zjevení kapitola 13.

Předchozí článekDestrukce evropské demokracie je v poslední fázi, varoval Klaus
Další článekV Jeruzalémě instalovány kamery připravené snímat 2. příchod Ježíše Krista