Svět čelí závažnému nedostatku vody

227

Do roku 2025 stoupne počet lidí, kteří nebudou mít přístup k vodě, na 1,8 miliardy lidí. V roce 2030 se má rozdíl mezi poptávkou a nabídkou vody zvýšit na 40 procent.

Studie NASA a University of California už v roce 2015 uvedla, že třetina největších podzemních sladkovodních zdrojů vody na Zemi trpí nedostatečnými zásobami kvůli častějším suchům a nedostatku srážek. Nejvíce jsou ohroženy zásoby vody na Arabském poloostrově a na pomezí Indie a Pákistánu. Spotřeba vody přitom ve světě stále stoupá.

Zoufalá situace s vodou se netýká „pouze“ světa, ale víme o ní své i v ČR. Kůrovcová kalamita způsobuje stále patrnější devastaci českých převážně smrkových lesů. V samotném zárodku problému s kůrovcem ale stojí právě nedostatek vody a teplejší počasí.

Aktuální zpráva vyšla  na Seznam zprávy (doplněno 21. 4.)Jak souvisí znamení druhého příchodu Ježíše Krista s problémy s vodou? Některá proroctví hovoří přesně o této souvislosti. Například v knize Jóel: „Vinná réva uschla, zvadl fíkovník, granátový strom i datlovník a jabloň, všechno polní stromoví je suché. Lidským synům vyschl zdroj veselí.“ Jóel 1,12

Dobrou zprávou je ale zaslíbení. Tento svět bude samotným Pánem Bohem znovu stvořen. Obnoveno bude tak vše, co bylo hříchem pokaženo.

Neboj se, země, jásej a raduj se, neboť veliké věci vykoná Hospodin. Neboj se, dobytku na poli, stepní pastviny se zazelenají, strom zase ponese ovoce, fíkovník a réva vydají úrodu. Jóel 2,21-22

Zdroj: Euro.cz, intersucho.cz

Foto: Pixabay, Tama66

Předchozí článekPandemická simulace s názvem Event 201 – pár měsíců před skutečnou pandemií
Další článekSvět je na pokraji hladomoru biblických rozměrů