Strážci, Velký reset a Nový normál

884

Generální ředitelé Bank of America, BP, Johnson & Johnson, Salesforce a několika dalších společností z žebříčku Fortune 500 se připojují k Radě pro inkluzivní kapitalismus s Vatikánem, novou obchodní organizací přidruženou ke katolické církvi a působící pod „morálním vedením papeže Františka“.

Ekonomický časopis Fortune je mediálním partnerem této Rady a součástí jsou také další vlivné osobnosti, jako např. zákonodárci či generální tajemnice Mezinárodní odborová konfederace. Hlavní tváře Rady si říkají The Guardians, tedy Strážci.

Kromě papeže Františka jsou v této neobvyklé Radě generální ředitelé společností Visa, Mastercard, Bank of America a BP, dále Lynn Forester de Rothschild, prezident Ford Foundation Darren Walker, prezident Rockefellerovy nadace Rajiv Shah a zvláštní vyslanec OSN pro klima Mark Carney.

(zdroje: fortune.com, cnbc.com, inclusivecapitalism.compokec24.cz)

Na prezentaci Rady vystoupila 8. 12. 2020 Lynn Forester de Rothschildová, která je její zakladatelkou a řídícím partnerem společnosti Inclusive Capital Partners. Uvedla, že „Rada bude následovat varování papeže Františka, aby dbala na „volání Země a volání chudých“ a reagovala na společenský požadavek spravedlivějšího a udržitelného rozvoje.“ (zdroj catholicnewsagency.com, protiproud.cz)

Rada bude následovat varování papeže Františka, aby dbala na „volání Země a volání chudých.

Lynn Forester de Rothschild

Na začátku října vydal papež František novou encykliku Fratelli tutti (což doslova znamená „všichni [jsme si] bratry“). Jedná se o dokument, jehož cílem je podle komentátorů budování spravedlivějšího světa. Na vatikánských stránkách se dočteme zajímavou souvislost. „Účelem Fratelli tutti je vytvořit nový „normál“.“ Co to přesně znamená, nevíme, ale dost pravděpodobně to brzy uvidíme. Každopádně je zřejmá spojitost mezi momentální covidovou situací a dobou po ní. Svět už nebude takový, jako před pandemií. Věci se musí změnit a „bude existovat nový normál.“  (zdroj vaticannews.va)

Papežovy aktivity mezi lídry globálního byznysu nejsou ničím novým, ale ve spojení s vizí budoucnosti Světového ekonomického fóra nabírají úplně jiného obrazu. Klause Schwab, zakladatel Světového ekonomického fóra, hovoří o tzv. The Great Reset (Velkém resetu), který je třeba, aby se společnost mohla po zvládnutí pandemie nadechnout do lepšího světa. Jeho knihu s názvem COVID 19 THE GREAT RESET čtou politici různých zemí, včetně našeho ministra Havlíčka. Ten jí měl vystavenou za svými zády při televizním rozhovoru 25. 11. 2020. (zdroj nova.cz cca 13. minuta)

Proto jistě nikoho nepřekvapí, že právě „velký reset“ bude hlavním tématem lednového summitu Světového ekonomického fóra. (zdroj weforum.org)

Právě na webu Světového ekonomického fóra je zmíněn i recept papeže Františka na řešení covidové situace. Jistě náhodou, že v souvislost s „Velkým resetem“.  (zdroj weforum.org)

Obyvatelé Bábelu se rozhodli ustanovit vládu nezávislou na Bohu.

Na úsvitu dějin, Ellen White

Závěrem zbývá dodat, že v detailech, které můžeme číst v Bibli, se aktuální dění podobá době Noeho. Nejen době před potopou, ale i po potopě. Tou hlavní paralelou je snaha lidstva o sjednocení. Obyvatelé šineárské roviny nevěřili Božímu slibu, že už nezaplaví svět potopou. Proto započali se stavbu Babylonské věže. Navzdory veškerému poznání budovatelé Bábelu odmítli poslechnout Boha a umínili si, že uchovají svou společnou jednotu a založí království, které obsáhne celý svět. Rozhodli se ustanovit vládu nezávislou na Bohu. Podobně jako dnes.

K tomuto se spojili mnozí, i ti nespojitelní. Jak v historickém Babylonu, tak v tom dnešním, duchovním. Babylon působí zmatek a odvracení od Božích principů. K tomu byl a je provázen mohutným sjednocováním. Žel se nejedná o sjednocování pod praporem Ježíše Krista.

Dobrou zprávou je, že Pán Bůh předpověděl ve svých proroctvích i toto. Stejně jak vstoupil do dění v historickém Babylonu, vstoupí do dění i toho dnešního duchovního. To bude opravdový RESET.

Ježíš se brzy vrátí, tentokrát jako Pán pánů a Král králů, ukončí veškeré zlo na této planetě a obnoví svou vládu. Ta je naplněná životem, zdravím, láskou, úctou k druhým.

Foto: repro web inclusivecapitalism.com

Předchozí článekGeneticky vylepšené lidstvo
Další článekZáhady dávných civilizací – němí svědci biblické zprávy o původu světa