Setkali se dva nejmocnější katolíci světa

270

Papež František a prezident USA Joe Biden

Setkali se nejmocnější katolíci světa, alespoň podle článku CNN. Americký prezident Joe Biden s manželkou Jill navštívili v pátek 29. 10. 2021 ve Vatikánu papeže Františka. Tiskové agentury uvedly, že jednání prezidenta s hlavou katolické církve trvalo nezvykle dlouho.

Jednalo se na něm o klimatických změnách či o reakci na pandemii covidu-19. Přestože to bylo jejich čtvrté setkání, pro Bidena bylo prvním od jeho zvolení do Bílého domu.

O tomto mimořádném setkání informovala všechna významná média, včetně vatikánského zpravodajského webu, který zmínil, že rozhovor papeže a prezidenta trval 75 minut a proběhl v soukromé knihovně Apoštolského paláce.

V pomyslném žebříčku se tak jednalo o nejdelší setkání novodobých papežů s posledními americkými prezidenty. Pro srovnání: papež František jednal v roce 2014 s tehdejším americkým prezidentem Barackem Obamou 50 minut a v roce 2017 s prezidentem Donaldem Trumpem 30 minut.

Papež František dnes přijal prezidenta USA, Joe Bidena.

VaticanNews

Druhý prezident katolického vyznání

Joe Biden je druhým americkým prezidentem katolického vyznání. Setkání s papežem je v tomto smyslu mimořádné a před pár lety by bylo těžko představitelné.

Americký kontinent, na které vznikly Spojené státy americké, byl místem útočiště lidí, kteří mnohdy utíkali právě před pronásledováním papežské moci. USA byly proto postavené na oddělení moci státu a církve, aby už nikdy nedošlo ke zneužité církevní moci a znásilňování svědomí lidí. Historicky bylo v populaci Američanů více obyvatel protestantského vyznání, stejně tak mezi členy Nejvyššího soudu. Vše se ale mění.

Proroctví z knihy Zjevení 13 předpovídá, že znovu bude pošlapána svoboda obyvatel. Tentokrát globálně. Do jaké míry a zda-li vůbec v tom bude figurovat osoba Joe Bidena, nevíme, to ukáže teprve čas. Každopádně v jeho případě není bez zajímavosti několik detailů. Mj. na jako knihu přísahal při své inauguraci. Psali jsme o tom v článku Na jakou knihu přísahal Joe Biden?

Proroctví se naplňují

Biblická proroctví o spojení dvou mocností v knize Zjevení 13 se naplňují před našima očima. V tomto článku nebudeme rozebírat celé proroctví, pouze zmíníme část, která se týká každého z nás. Bude jím jeden z výsledků tohoto spojenectví a tím je vynucování zachovávání neděle po celém světě. Vše začne právě v USA.

Proroctví ve Zjevení 13. kapitole říká, že moc znázorněná šelmou se dvěma beránčími rohy přinutí „zemi a její obyvatele“, aby se klaněli papežství, které v proroctví představuje šelma podobná levhartu. Toto proroctví se vyplní, až Spojené státy budou vynucovat zachovávání neděle, kterou Řím pokládá za zvláštní uznání své svrchovanosti.“ 

Toto proroctví se vyplní, až Spojené státy budou vynucovat zachování neděle, kterou Řím pokládá za zvláštní uznání své svrchovanosti.

 Velký spor věků, strana 578,579

Kromě knihy Velký spor věků napsala křesťanská autorka Ellen White také další knihy a je zajímavé sledovat, co píše k tématu vynucování zachovávání neděle. Zde je další text starý více jak sto let:

Když se Amerika, země náboženské svobody spojí s papežstvím, aby působila nátlak na svědomí a nutila lidi k zachovávání falešné soboty, národy ve všech částech zeměkoule se dají svést k následování jejího příkladu. 6T18

Další texty o tzv. nedělním zákonu naleznete ZDE a bude přinejmenším zajímavé se na ně podívat optikou dnešních událostí.

Závěrem

Témata, o kterých se bavil americký prezident a papež František, aktuální události ve světě a také Konference OSN o změně klimatu 2021 v Glasgow, která začíná v neděli 31. 10. 2021, silně naznačují, že povinná neděla může přijít velmi brzy.

Dost pravděpodobně bude lidstvu předkládána jako nezbytné řešení pro blaho nás všech, jako nutné opatření pro dobro planety Země. Vždyť přírodní katastrofy se zhoršují na celé planetě, lidé jsou vyčerpáni, ekonomika kolabuje. Vše globálně, proto i řešení musí být globální. Nedá se nevidět, že někteří lídři poukazují na možnou souvislost s opatřeními proti Covid-19. Např. článek Klimatický lockdown a povinná neděle.

Týdenní rytmus s jedním dnem k odpočinku ale nebude výmysl USA a Vatikánu, je to dar, který byl dán lidstvu samotným Stvořitelem při stvoření. Hospodin však od počátku ustanovil sobotu jako den, který On určil a oddělil. Je to patrné v celé Bibli, především v desateru a životě Ježíše Krista.

A řekl jim: „Sobota je učiněna pro člověka, a ne člověk pro sobotu. Proto je Syn člověka pánem i nad sobotou.

Ježíš (Marek 2,27-28)

Neděle tedy není Bohem ustanoveným dnem pro odpočinek a uctívání Boha. Je to den, který je stanoven církevní tradicí, která však tyto stojí proti samotnému Božímu zákonu a každý člověk na planetě si bude muset vybrat, co bude respektovat. Zda Boží zákon, nebo církevní tradici.

„Mocnosti, které budou společně bojovat proti Božím přikázáním, nařídí „malým i velikým, bohatým i chudým, svobodným i v službu podrobeným“ (Zj 13,16), aby se řídili tradicí církve, a zachovávali nesprávný den odpočinku. Na druhé straně, Boží zákon, který zahrnuje také pravý den Božího odpočinku, vyžaduje poslušnost a varuje, že jeho přestupníky stihne Boží trest. Když bude lidem celá záležitost takto vyložena, každý – kdo nebude respektovat Boží zákon a bude se řídit lidskými příkazy – přijme znamení šelmy.“
Velký spor věků, str. 604. Případně audioverze níže.

Úplným závěrem je třeba říci, že se bude jednat pouze o dočasnou, byť vážnou a bolavou část dějin. Dobrou zprávou je, že Pán Bůh završí dějiny vzpoury proti Jeho zákonu slavným příchodem Krále králů a Pána pánů, Ježíše Krista. Od té chvíle začne Jeho vláda, Jeho království bez bolesti, nemocí, smrti.

Můžeme si tím být jisti. Když se naplnila jiná proroctví, např. o povinném zachovávání neděle, naplní se také proroctví o druhém příchodu Ježíše Krista.


Zdroje: cnn.com, vaticannews.va, irozhlas.cz, foto: cnn screenshot

Předchozí článekSodoma a Gomora – další objevy potvrzují biblické záznamy
Další článekNaočkujte celý svět