Ringo Čech a Karel Gott přemítají o budoucnosti světa

285

Jaká budoucnost čeká tento svět? Bible, kniha zmiňující stovky naplněných, nebo plnících se proroctví, o tom hovoří jasně. Co si o budoucnosti myslí některé známé české osobnosti?

Rozhovor, který byl natočen s Františkem Ringo Čechem v roce 1997,  je zajímavý z několika pohledů. Jednak v něm jako tehdejší poslanec a pražský radní velmi otevřeně mluví o korupci v našich vládnoucích kruzích a také zmiňuje svůj názor na to, co čeká náš svět.

Karel Gott v rozhovoru pro Lidové noviny v roce 2001 hovoří mj. o  vlivu katolické církve, o skutečnosti že běh tohoto světa řídí nadstátní kruhy – ilumináty, různé řády a lóže, či mysticko-okultní organizace.

Ukázka článku:
Karel Gott: „Bojím se o tento svět“

Karel Gott Zlatý slavík přemítá o krizi moderní společnosti a předpovídá brzký příchod nové totality. Odhaluje, že státům nevládnou politici, ale někdo úplně jiný.

Udrží si katolická církev svůj vliv i v novém století ?
Jedenadvacáté století má prý být proti minulému duchovnější a zde církve nemohou chybět a vliv mít budou. Tato církev je bohatší než všechny politické strany dohromady, ovládá vladařské finesy cvičené po staletí a území, na kterém má vliv, je obrovské…

Nejčastější slovo, které padá při diskusích o stavu a vývoji dnešního světa, je globalizace. Co si o tomto jevu myslíte vy ?
Tady asi nebudu poslem dobrých zpráv – jak mě přátelé kdysi charakterizovali. Obávám se, že celosvětové dění směřuje k totální globalizaci, která vyústí v jednu totalitní světovládu. Časem všechny malé banky padnou – už to pomalu začíná, bankovní giganti budou fúzovat, až nakonec zbude jediný bankovní dům, který bude všem diktovat. Vznikne jedna světová měna, která bude všechno řídit, a pak už je jen krůček k bezhotovostnímu platebnímu systému pomocí mikročipů a laserových neviditelných kódů – nejspíš je budeme mít zabudované v těle. A tím bude možné z jednoho vládního centra získat o každém informaci a každého kontrolovat. Už si na to zvykáme, vnímáme to jako samozřejmost – ta identifikační čísla jsou kreditní karty. Zatím je to velmi příjemné a i další vývoj v tomto směru nám bude připadat praktický, výhodný a hlavně pohodlný, ale časem zjistíme, že jsme se stali objektem nejenom kontroly, ale i manipulace s myšlením.

To zní poněkud jako orwellovská utopie …
Ani ne. Bojím se toho, že se nakonec naplní všechny orwellovské vize, které při svém vzniku vypadaly tak neskutečné. Napadlo mě, že možná přijde doba, třeba se jí ještě dožiji, kdy budeme nostalgicky vzpomínat na minulé totality. V každém případě, když už se tehdy nedalo dělat vůbec nic, tak si aspoň lidé mohli pro sebe nechat své myšlenky a názory.

Celý článek najdete např. ZDE

Předchozí článekOkultní symboly 2 – Obrácený pentagram
Další článekVelká tajemství není nutné střežit – veřejnost jim neuvěří