Očkovací pas – v Británii možná potřebný pro vstup do obchodů a restaurací

484

Obchody a restaurace

Ministr zahraničí Spojeného království nedávno v rozhovoru uvedl, že Spojené království „by mohlo“ zavést očkovací pasy, které by lidi opravňovaly ke vstupu do supermarketů: „Očkovací pas pro obchody se může stát realitou“, říká Dominic Raab. Obchody a restaurace by tak mohly vyžadovat, aby se zákazníci prokázali očkovacím pasem. Dominic Raab uvedl, že vláda zvažuje použití očkovacích pasů na národní nebo místní úrovni. Zdroj thetimes.co.uk

Cestování

Netýká se to pouze Británie a obchodů. Očkovací pas by se mohl stát pro ty, kterým se podařilo podstoupit vakcinaci proti covidu-19, cestou, jak si dopřát zahraniční dovolenou. Po zavedení této dokumentace volá řada států, jež chtějí co nejdříve restartovat cestovní ruch. Zdroj idnes

Ještě zřetelněji se dá situace chápat z reakcí v leteckého průmyslu. Australské aerolinky Qantas budou od pasažérů mezinárodních letů vyžadovat očkování proti koronaviru, sdělil australskému televiznímu kanálu Channel 9 šéf aerolinií Alan Joyce. Ten se zároveň domnívá, že vakcína proti covidu-19 se stane pro mezinárodní cestování „nezbytností“. Čeká se pouze na širokou dostupnost vakcíny. Zdroj idnes.

Již v procesu

Digitální očkovací pas Covid společně vyvíjí skupina zdravotnických a technologických společností, které předpokládají, že vlády, letecké společnosti a další firmy brzy začnou od lidí požadovat důkaz, že byli naočkováni. Nedávno byla oznámena koalice známá jako iniciativa Vaccination Credential Initiative – která zahrnuje Microsoft, Salesforce a Oracle a americkou neziskovou kliniku Mayo Clinic. VCI uvedla, že chce vyvinout technologii, která umožní jednotlivcům získat zašifrovanou digitální kopii svých imunizačních údajů, které mohou být uloženy v digitální peněžence podle vlastního výběru, jako je Apple Wallet nebo Google Pay. Zdroj CNBC

Samá konspirace

Realita dnešní doby byla ještě nedávno posměchem hlídačů tzv. konspiračních teorií. Na jaře 2020 několik odvážlivců poukazovalo na to, že covid pasy mohou být v budoucnu realitou. Většinou se jim dostalo výsměchu právě od těch, kteří se pasovali do role hlídačů pravdy a konspiračních teorií. Snad jim tato skutečnost ukáže na to, že ne vše, čemu nevěří, musí být nutně konspirační teorií.

Proroctví

V biblické knize Zjevení je proroctví, které je v této souvislosti velmi diskutované. Říká, že přijde doba, kdy lidé, kteří se nepodvolí a nepřijmou znamení šelmy, nebudou moci nakupovat ani prodávat.

A nutí všechny, malé i veliké, bohaté i chudé, svobodné i otroky, aby měli na pravé ruce nebo na čele cejch, aby nemohl kupovat ani prodávat, kdo není označen jménem té šelmy nebo číslicí jejího jména.

Zjevení 13,16-17

Jak ale vynutit poslušnost? Očkování není znamení šelmy. Ale ve jménu společného dobra vzniká globální systém umožňující kontrolu lidí, kteří musí splňovat určitá nařízení a kritéria. Podívejme se na to z druhé strany. Vzniká systém, který neočkovaným lidem může jednoduše zamezit nákupu, prodeji, cestování… Zda tento systém může posloužit k vymáhání znamení šelmy, nevíme, ale je to jedna z možností. V biblickém pojetí je šelma chápána jako mocnost. Přesný výklad šelmy a znamení naleznete zde.

Očkování není znamení šelmy

Kovidem to neskončí

Zcela zřetelně se objevují spojnice mezi opatřeními proti šíření kovidu a klimatickými změnami. Zaznívají hlasy, které žádají pokračování některých omezení i po pandemii – ve jménu ochrany před klimatickými změnami. Klimatický lockdown je jednoduše o tom, že se svět už nemá vrátit do stavu, ve kterém by před kovidem. Zdroj: spectator.us, businessinsider.in, Vatican.va

Závěrem

Lidstvo se dopracovalo do stavu, který už nebude dlouho udržitelný. Namísto návratu k Bohu se problémy řeší silou. Nemoci, chaos, problémy a nesvoboda se proto začínají na globální úrovni stávat součástí našich životů. Ježíš Kristus to věděl předem a proto nechal vše zapsat do proroctvích v Bibli. Pro naše povzbuzení. Jestli platí tato část proroctví, platí i ta, která hovoří o současném dění jako o porodních bolestech, které předchází jeho návratu na tuto Zem. Návrat Ježíše Krista bude okamžikem, kdy veškeré nemoci, bolest, strach a nesvoboda skončí.

Předchozí článekPodivná světla nad Las Vegas a nejen to
Další článekKlimatický lockdown a povinná neděle?