Nejvyšší soud USA poprvé v historii bez zástupců protestantských církví

292

Elena Kagan novou posilou Nejvyššího soudu USA
Za historickou událost lze označit skutečnost, že Nejvyšší soud USA je od srpna 2010 popvrvé v historii bez zástupců protestantských církví. Jinak řečeno dochází k oslabení vlivu protestantských církví v zemi, která byla založena právě na protestantských základech jako místo, kam v době středověkého katolického útisku za svobodou utíkala velká část obyvatel Evropy.

Nejvyšší soud USA
Skládá se z devíti členů, předsedy a osmi místopředsedů. Členy do Nejvyššího soudu Spojených států amerických jmenuje prezident a jsou schvalováni senátem. Zvykem bývá, že členové Nejvyššího soudu jsou ve funkci do konce života, do rezignace, odchodu do důchodu, ale nejsou odvoláváni.

Nejvyšší soud je nejvyšší soudní instancí USA. K jeho rozhodnutí není odvolání. Může být změněno pouze dalším rozhodnutím Nejvyššího soudu nebo Ústavním dodatkem.

Složení soudu
Předseda soudu John Roberts a soudci Samuel Alito, Anthony Kennedy, Antonin Scalia, Sonia Sotomayor a Clarence ThomasŘímsko-katolické vyznání
Soudci: Stephen Breyer, Ruth Bader Ginsburg, Elena KaganŽidé

Z hlediska historie USA jsou zarážející také výsledky dubnového průzkumu, který ukázal, že více jak 70% americkým voličům tvrdí, že by nemělo vadit, že Nejvyšší soud bude bez zástupce protestantských církví.  Celý průzkum je k dispozici ZDE

Poznámka: Biblické proroctví hovoří také o skutečnosti, že před druhým příchodem Ježíše Krista dojde k odpadnutí protestantismu a posílení vlivu Římu.

Odkazy:
ČT24, Wikipedia, NewYork Post, TheWashingtonTimes, FoxNews

Předchozí článekPapež kritizoval odklon od církve, zmínil v té souvislosti Česko
Další článekBeznaděj a vztek zachvacuje Evropu