Jakl v ČT: Vliv Bilderbergu a zednářů se podceňuje

188

První zprávy.cz – 12. 1. 2011
Skupina Bilderberg existuje, o tom není sporu. A vliv této a podobných skupin spíše podceňujeme, tvrdí prezidentův tajemník Ladislav Jakl.
Ředitel politického odboru kanceláře prezidenta republiky to řekl během úterní tříhodinové debaty ČT „Planeta Země 2011“.

Reagoval tak na úvodní předtočené interview s investigativním žurnalistou a autorem knihy „Skutečný příběh skupiny Bilderberg“ Danielem Estulinem.
Na otázku moderátora Václava Moravce, zda existuje a zda věří v „teorii globální skupiny Bilderberg“, Ladislav Jakl odpověděl:

„Tak skupina Bilderberg existuje, o tom není sporu, to není věc mé víry, nebo vaší nebo kohokoli jiného. Je nepochybné, že různé elity vyvíjejí v nějaké své součinnosti různé tlaky, mají různé zájmy, snaží se ovlivnit mnohá rozhodnutí.“

Na další moderátorovu otázku, zda se vliv této skupiny nepřeceňuje, řekl, že je tomu naopak. „Já myslím, že se v mnohém podceňuje, protože se o něm málo ví, málo se o něm diskutuje.“

Podle Jakla nejde jen o Bilderberg, podobných skupin je mnoho. „Takové skupiny existují, vždy existovaly, svobodní zednáři a jiní. A budou existovat. Je ale dobré, aby se o nich vědělo, je legitimní, abychom se o nich mohli bavit, protože to se ne vždy děje. Protože když někdo píše o těchto věcech, tak je prohlašován za paranoika,“ dodal prezidentův tajemník. Záznam na ČT 24 (zahájení bloku přibližně 1:30:30)

Celá zpráva ZDE

Poznámka
O realitě různých společenstev, která budou stát proti Bohu a Božím zákonům píše jak Bible, tak prorok E. G. White:

Žalmy 2:2
Králové světa povstali, vládcové strojí spiknutí proti Hospodinu a jeho Pomazanému:

EGW Svědectví pro církev 8T27
…Temná moc připravuje poslední velkou scénu tohoto dramatu – satan přichází jako Kristus a působí se vším svodem nepravosti v těch, kteří se sdružili v tajná společenstva. Ti, kteří povolují vášni po sdružování, uskutečňují plány nepřítele….

 

Předchozí článekRok 2010 byl ve světě nejteplejší od roku 1880
Další článekMysterium hudby