Elity ovládají svět

488

Ekonomickou a tedy i politickou moc tohoto světa ovlivňuje relativně malá skupina lidí. Někteří to něvědí a někteří si dokonce myslí, že tyto názory o vládnoucích elitách patří do šuplíku konspiračních teorií. Jaká je tedy realita?

Na začátek několik obecných principů. Jak říká Bible, pod sluncem se neděje nic nového…

  • vždy byli lidé usilující o bohatství, slávu a moc
  • mnoho lidí v historii usilovalo o podmanění národů potažmo světa
  • globalizace je v podstatě přesouvání moci do rukou stále menšího počtu lidí (např. nákup a fůze firem)

Klíčovou otázkou tedy je: pokud toto bylo, proč by se to nemohlo dít i dnes? Můžeme si myslet, že nejbohatší (nejmocnější) lidé světa opravdu nestojí o ještě větší moc, když v podstatě celá společnost se hýbe tímto směrem – tedy touží po úspěchu, moci a slávě???

Novinky.cz
Většinu světového bohatství kontroluje devět procent populace
Citace z článku:
Světové bohatství podle zprávy finanční skupiny Credit Suisse vyjadřuje číslo 231 biliónů dolarů. Ovšem téměř 40 procent z této částky je pod kontrolou pouhého půl procenta světové populace. Půl procenta populace představuje přibližně 30 miliónů lidí…
…Jiná nová studie však upozorňuje, že světovou ekonomiku z velké části ovládá poměrně malá skupina nadnárodních společností, většinou bank.“
Celá zpráva ZDE

Velmi výstižný článek vyšel na zpravodajském serveru Pravda.ru s názvem

Rodiny, kterou vládnou světu

Mnoho lidí si začíná uvědomovat skutečnost, že světu dominují velké finanční skupiny. Politické intriky, konflikty, revoluce a války nejsou náhodou. Všechno je naplánované dlouho předem.

Někteří to nazývají „konspiračními teoriemi“ případně Novým světovým řádem. Klíčem k porozumění současných politických událostí je pochopení malých uzavřených skupin rodinných klanů, které postupem času nakumulovaly obrovské finanční bohatství a moc.

Hovoříme o 6, 8 možná 12 rodinách, které ve skutečnosti ovládají svět.

Nebudeme asi daleko od pravdy, když se zmíníme o Goldman Sachs, Rockefellerových, Loebs Kuh a Lehmanových v New Yorku, Rothschildových v Paříži a Londýně, Warburgových v Hamburgu a Paříži a Lazardových Isreal Moses Seifs v Římě.

Mnozí lidé slyšeli o Bilderberg Group, Illuminati a nebo Trilaterální komise (Trilateral Commission). Které rodiny ale dominují světu a kontrolují státy a mezinárodní organizace jako OSN, NATO a nebo MMF?

Můžeme se pokusit zjistit více informací tím nejjednodušším způsobem:  když se podíváme na investory, kteří vlastní největší světové banky, akcionáře a lidi, kteří mají právo rozhodovat.

Mezi největší světové bankovní společnosti patří Bank of America, JP Morgan, Citigroup, Wells Fargo, Goldman Sachs a Morgan Stanley.

Podívejme se tedy na akcionáře uvedených korporací:

Bank of America
State Street Corporation, Vanguard Group, BlackRock, FMR (Fidelity), Paulson, JP Morgan, T. Rowe, Capital World Investors, AXA, Bank of NY, Mellon.

JP Morgan
State Street Corp., Vanguard Group, FMR, BlackRock, T. Rowe, AXA, Capital World Investor, Capital Research Global Investor, Northern Trust Corp. a Bank of Mellon.

Citigroup
State Street Corporation, Vanguard Group, BlackRock, Paulson, FMR, Capital World Investor, JP Morgan, Northern Trust Corporation, Fairhome Capital Mgmt and Bank of NY Mellon.

Wells Fargo
Berkshire Hathaway, FMR, State Street, Vanguard Group, Capital World Investors, BlackRock, Wellington Mgmt, AXA, T. Rowe and Davis Selected Advisers.

Je patrné, že ve všech bankách je přítomné stejný základ akcionářů: State Street Corporation, Vanguard Group, BlackRock a FMR (Fidelity). Řekněme jakási „Velká čtyřka

Goldman Sachs
Opět „Velká čtyřka“, Wellington, Capital World Investors, AXA, Massachusetts Financial Service a T. Rowe.

Morgan Stanley
„Velká čtyřka“, Mitsubishi UFJ, Franklin Resources, AXA, T. Rowe, Bank of NY Mellon e Jennison Associates. Rowe, Bank of NY Mellon a Jennison Associates.

Pokud chcete jít dál, můžete se pokusit zjistit akcionáře uvedených společností, případně dalších velkých bank světa:

Bank of NY Mellon
Davis Selected, Massachusetts Financial Services, Capital Research Global Investor, Dodge, Cox, Southeatern Asset Mgmt. a … „Velká čtyřka“.

State Street Corporation (jeden z Velké čtyřky)
Massachusetts Financial Services, Capital Research Global Investor, Barrow Hanley, GE, Putnam Investment a … „Velká čtyřka“ (vlastní své akcie)

BlackRock (další  z „Velké čtyřky“)
PNC, Barclays a CIC.

Kdo stojí za PNC? FMR (Fidelity), BlackRock, State Street, atd.
A za Barclays? BlackRock

A tak bychom mohli pokračovat dál, podívat se na daňové ráje na Kajmanských ostrovech, Monaku, anebo legální domovinu Shell v Lichtenštejnsku. Je to propletená síť, kde se stále objevují stejné společnosti, avšak bez jmen rodinných klanů, které za nimi stojí.

V krátkosti: osm největších amerických finančních společností  (JP Morgan, Wells Fargo, Bank of America, Citigroup, Goldman Sachs, U.S. Bancorp, Bank of New York Mellon a Morgan Stanley) je 100% kontrolovaných skupinou deseti akcionářů, kde čtyři z nich jsou přítomní při všech rozhodnutích: BlackRock, State Street, Vanguard a Fidelity.

Navíc: americký FED (Federal Reserve) se skládá z 12 bank, reprezentovaných radou sedmi lidí, kde můžeme najít zástupce opět „Velké čtyřky“.

Takže stručně: FED je kontrolovaný čtyřmi velkými privátními společnostmi: BlackRock, State Street, Vanguard a Fidelity. Tyto společnosti kontrolují americkou, ale i světovou monetární politiku a to bez jakéhokoliv kontroly a demokratické volby. Tyto společnosti nejenže vytvořily a následně také participovaly na současné světové ekonomické krizi, ale také na ní ekonomicky zbohatly.

Jen pro zajímavost uvádíme seznam některých společností kontrolovaných „Velkou čtyřkou“:

Alcoa Inc.; Altria Group Inc.; American International Group Inc.; AT&T Inc.; Boeing Co.; Caterpillar Inc.; Coca-Cola Co.; DuPont & Co.; Exxon Mobil Corp.; General Electric Co.; General Motors Corporation; Hewlett-Packard Co.; Home Depot Inc.; Honeywell International Inc.; Intel Corp.; International Business Machines Corp.; Johnson & Johnson; JP Morgan Chase & Co.; McDonald’s Corp.; Merck & Co. Inc.; Microsoft Corp.; 3M Co.; Pfizer Inc.; Procter & Gamble Co.; United Technologies Corp.; Verizon Communications Inc.; Wal-Mart Stores Inc.; Time Warner; Walt Disney; Viacom; Rupert Murdoch’s News Corporation.; CBS Corporation; NBC Universal.

„Velká čtyřka“ taktéž kontroluje většinu evropských firem obchodujících na amerických akciových trzích. Její lidé byli trénováni, nadále zůstávají jejími zaměstnanci a řídí velké finanční instituce jako Mezinárodní měnový fond, Evropskou centrální banku a Světovou banku. Tedy instituce, které samotná „Velká čtyřka“  pro dosažení svých cílů vytvořila.

Jen tak mimochodem – jména rodin, které vlastní „Velkou čtyřku“ v médiích nikdy nezachytíte. Proč? To snad asi každý pochopí.
Celá zpráva na www.Pravda.ru

Henry Kissinger řekl:
„Kdo ovládá dodávky potravin, ovládá lidi, kteří má v moci energie, může ovládat celé kontinenty, kdo ovládá peníze, může ovládnout svět „.

Pro doplnění:
Článek o vlivu dynastie Rothschildů: Rodina, která manipuluje s celým světem…

Závěrem
Křesťané na základě biblických zpráv vědí, že dočasným pánem tohoto světa je v omezené míře satan, neboli ďábel. Tato informace je klíčová pro pochopení toho, co se ve světě děje. Ďábel, jako hlavní režisér vzpoury proti Bohu, působí na tomto světě řadu století a sbírá zkušenosti, které vyústí v celosvětový pokus o sjednocení světa proti jedinému živému Bohu – Ježíši Kristu.

Ďábel se snaží sjednotit lid již od doby stavby Babylonské věže. Jak? Samozřejmě prostřednictvím lidí a organizací a nezáleží na tom, zda tito lidé slouží ďáblovým plánům vědomě, či nevědomě. Je tedy logické, že existují i skupiny lidí přímo ovládané ďáblem. Osobní zkušenost popsal ve své knize Cesta do nadpřirozeného světa Roger Morneau, který se stal na krátkou dobu součástí velmi vlivné skupiny lidí pod vedením satanova velekněze.

Sjednocování, jehož jsme svědky, je patrné především v ekonomické a politické oblasti. Současně však probíhá i na duchovní úrovni. Satan je stratég, který si prostřednictvím různých organizací v různých oblastech připravuje finální scénu. Výsledkem těchto příprav bude situace popsaná v knize Zjevení 13. kapitole.

  • Zjevení Janovo 13:16 – 17
    A nutí všechny, malé i veliké, bohaté i chudé, svobodné i otroky, aby měli na pravé ruce nebo na čele cejch, aby nemohl kupovat ani prodávat, kdo není označen jménem té šelmy nebo číslicí jejího jména.

Mocní tohoto světa strojí spiknutí (Žalm 2,1 – B21) a Boží lid by to měl vidět. Záleží však na nás, jak s informacemi naložíme.

Bible nás také informuje, že současný elitářský a korupční systém bude Božím zásahem zničen. Stejně jako Babylon. Popis najdete např. v knize Zjevení 18. kapitola.

Co se ale především blíží, je slavný návrat Krále králů a Pána pánů – druhý příchod Ježíše Krista. Přichází milující Bůh, který se na svůj lid těší. Proto volá každého z nás, aby se připojil k Boží rodině, dokud je čas.

 

Předchozí článekProjde zákon umožňující armádě zatýkat a věznit americké civilisty?
Další článekVulkán Katla se za měsíc otřásl pětsetkrát, erupce by měla globální dopad