Do třiceti let bude v oceánech více plastů než ryb

223

Lidstvo ročně vyprodukuje 332 milionů tun a v moři skončí 8 milionů tun. Podle odhadů OSN umírá díky plastům přibližně milion ptáků a nespočet ryb ročně. Při současném vývoji bude v oceánech do třiceti let na váhu více plastů než ryb.

do třiceti let bude v oceánech na váhu více plastů než ryb

ČT

Nejedná se o jediný problém, kterým oceány čelí. Dalším je nadměrný rybolov, chov ryb a mlžů a s tím související nadužívání antibiotik a dalších chemikálií. Celou kapitolou je oteplování oceánů. Tání Grónského ledovce začíná výrazně ovlivňovat proudění v oblasti severního Atlantiku. Toto masivní tání má vliv na Golfský proud, který zpomaluje. Psali jsme o tom nedávno ZDE.

Aby toho nebylo málo, voda v oceánech je nejkyselejší v historii. Oceány mají úžasnou schopnost pohlcovat mj. oxid uhličitý a další skleníkové plyny. V minulém století dokázaly oceány podle odhadů pohltit až 90% veškerého množství těchto plynu. Jenže se blížíme do okamžiku, který známe asi všichni. Např. houba na tabuli absorbuje mnoho vody až do okamžiku, kdy je plná. Další vodu nevsákne.

Pokud bude nárůst skleníkových plynů stejný, v blízké budoucnosti zesílí nárůst skleníkových plynů v atmosféře. Unikající metan z parmofrostu věc ještě více komplikuje, protože je mnohem účinnější než oxid uhličitý.

Proroctví

Asi největší souvislostí s biblickými proroctvími je skutečnost, že stav světových oceánů je kritický a zdá se, že jsme za hranou toho, co dokáže lidstvo vyřešit. Možné scénáře odborníků spíše připomínají scénáře katastrofických filmů jak Den poté a řada odborníků (včetně pána v reportáži ČT) zmiňuje skutečnost, že změny jsou rychlejší, než se před pár lety odhadovalo. Trend je evidentní.

Není bez zajímavosti, že druhá rána, o které mluví Zjevení, popisuje mrtvé moře. Přesněji stav, kdy bude v mořích všechno mrtvé.

a změnilo se v krev jako krev zabitého a všechno živé v moři zahynulo

Zjevení 16.3

Závěr

Lidstvo je na prahu událostí, které nebudou jednoduché. Nejedná se o žádné strašení, je to pouze konstatování toho, co vidíme okolo sebe. Bez ohledu na to, zda tomu věříme nebo ne, lidstvo padlé do hříchu ničí Zemi a dojde to do stavu, kdy bude neobyvatelná. Žijeme v době, o kterých hovoří některá biblická proroctví a každý z nás má tak možnost posoudit věrohodnost Bible a biblických proroctví právě na základě současných událostí. Koho by před sto lety napadlo, že si lidstvo zničí oceány.

Koho by před sto lety napadlo, že si lidstvo zničí oceány.

Důležitou otázkou ale je, zda v nadcházejících událostech budeme sami, nebo se přimkneme k Pánu Bohu. To On stvořil na počátku Zemi krásnou a dokonalou. To On oznámil lidstvu prostřednictvím Bible, že situace dojde až sem. To On dal také řešení a naději.

Ježíš Kristus přislíbil, že se podruhé vrátí a všechny, kteří mu uvěřili, vezme s sebou do svého království. Také slíbil, že pro ty, co ho následovali, stvoří novou Zemi, místo pokoje. Na té bude vše opět v harmonii, bez bolesti, pláče a smrti.

Bude na ní vládnou Král králů a Pán pánů, Ježíš Kristus.


Zdroje: ČT, NOAA, foto Pixabay

Zajímavý vstup u příležitosti Dne oceánů vysílala ČT.

ČT
Předchozí článekObří kráter v Mexiku
Další článekPožáry, záplavy, zatmění…