Byla založena Evropská aliance za neděli

207

Brusel, 20. 6. 2011 (aktualizováno 22. 6.)
Ochrana volné neděle by se měla stát součástí evropského standardu v oblasti pracovního práva. Shodli se na tom představitelé odborů, občanských sdružení, křesťanských společenstev a církví, kteří dnes v Bruselu založili Evropskou alianci za neděli.

„V nejbližších měsících se bude v Bruselu rozhodovat o revizi směrnice o pracovním čase. Volná neděle je důležitá nejen z pohledu důstojných pracovních podmínek, ale zároveň vytváří prostor pro budování rodinných vztahů, především mezi rodiči a dětmi. Členy Evropské aliance za neděli jsou stovky organizací z celé Evropy. Takto velké společenství není možné při tvorbě zákonů přehlížet“ uvedla europoslankyně Anna Záborská, která patří mezi zakládající členy aliance. Celá zpráva na tyzden.sk

 

Evropská aliance za neděli

Logo aliance zcela zřetelně obsahuje znázornění slunečního kotouče – slunce. Nejedná se o náhodu, protože uctívání neděle je uctíváním dne slunce (dies solis). Viz význam anglického slova Sunday.

Web aliance: www.europeansundayalliance.eu


Podobný článek na Aktuálně.czÚtok na potěšení Čechů, v neděli se nenakupuje

Poznámka:
Z výše uvedeného prohlášení je zcela patrné, jaký cíl aliance má.  Jednoduše řečeno se jedná o uzákonění volné neděle ve všech zemích EU.

Žádný křesťan by neměl nic namítat proti dnu odpočinku, v rámci kterého dochází k upevňování vztahu s Bohem, rodinou a přáteli. Prvním problémem však je, o jaký den se jedná. Druhým problémem je svoboda vyznání, která bude přijetím podobného zákona zlikvidována.

Vynucování uctívání neděle jako sedmého dne bude brzy realitou navzdory tomu, že skutečným biblickým dnem odpočinku je sobota.

Přijetí či odmítnutí neděle jako dne uctívání, bude v blízké budoucnosti zásadní pro spásu. Bible označuje tento proces jako přijetí znamení šelmy nebo přijetí Boží pečeti.

Prorokyně EGW v knize Velké drama věků píše:
„Jedna část lidí přijetím znamení podřízenosti světské moci přijme znamení šelmy, druhá, která se rozhodne, že zůstane věrná Boží autoritě, přijme Boží pečeť.

Texty EGW týkající se úlohy odborů:
„Brzy přijde doba, kdy vládnoucí moc odborů začne být despotická.“
(EGW, Lt 5, 1904)

„Pracovní odbory budou jednou ze sil, které přinesou na tuto zemi čas takového soužení, jaké zde nebylo od samého počátku světa.“
(EGW, Lt 200, 1903)

Strážci Božího zákona, připravte se!

 

Předchozí článekZnámé osobnosti, které propadly tajným vědám
Další článekTrhliny v zemském povrchu