Bezpilotní letouny budou sledovat území nad USA i EU

178

USA a EU plánují postupné zavádění bezpilotních dálkově řízených letadel. Proč nám mají létat tato ultra moderně vybavená bezpilotní letadla nad hlavami?

USA
Tato letadla již používá armáda USA ve válečných zónách, jako je například Afghánistán. Nedá se zapomenout, že USA jsou podle nově schváleného zákonu prohlášeny za válečnou zónu. Zda to souvisí, posuďte sami.

Bezpilotní letouny se chystají použít oddělení policie, pohraniční hlídky a dokonce i elektrárenské společnosti. Tyto dálkově ovládaná letadla mohou být vybavena kvalitními kamerami, čidly a dokonce i zbraněmi. Takt vybavená bezpilotní letadla byla použita např. při zabíjení „teroristů“ na Středním východě.

Letadla jsou schopna  sledovat, kontrolovat a potenciálně zničit skupiny nebo konkrétní jednotlivce.

Na portálu Letectví cz. si můžete přečíst:
„Americké ministerstvo obrany chce, aby bezpilotní letadla směla volně působit ve vzduchu nad Spojenými státy. V současnosti takové letouny potřebují k provozu v USA zvláštní povolení od Úřadu pro civilní letectví (FAA). V brzké době se ale do země budou vracet tisíce bezpilotních letadel z Iráku a Afghánistánu a armáda je chce využívat k různými účelům, uvedl deník The Los Angeles Times.

Většina vojenských bezpilotních letadel má malé rozměry. FAA by měl pravidla pro jejich provoz vydat letos na jaře. Pentagon ale zajímá hlavně provoz větších strojů. Kongres již schválil zákon, podle nějž by Úřad pro civilní letectví měl umožnit jejich začlenění do vzdušného prostoru do roku 2015. Armáda již letos v létě provede předváděcí let, který by měl ukázat, že letadla jsou schopná bezpečného provozu v USA.“
Článek na Letectví.cz nebo na YahooNEWS

EU
Na území EU se letadla plánují jako kontrolní nástroj v zemědělství. Zemědělci čerpající dotace musejí být pod kontrolou. Ta v současné době probíhá přes satelity, ale nově se plánují právě bezpilotní dálkově ovládaná letadla. Jsou operativnější.

Více na BBC

Letecký průmysl předpovídá zprovoznění 30.000 letadel do roku 2018, z toho polovina v USA.

Monitorování = špionáž
Systémy na monitorování pohyb civilních osob jsou dnes na takové úrovni, že např. v městském kamerovém systému jsou schopny  sledovat pohyb konkrétní osoby napříč celým městem. Viz video. Proč by podobný systém nemohl fungovat také ze vzduchu?

Navíc je zajímavé, že zprávy z EU a USA přicházejí v podstatě ve stejný čas, podobně jako v případě zákonů SOPA pro USA a ACTA pro EU. Že by další náhoda?

Předchozí článekGerald Celente: Bojištěm roku 2012 budou USA
Další článekSlábnoucí magnetické pole Merkuru dobře zapadá do kreačního modelu