Bankovky a koronavirus

460

Začátkem března vyšel na Daily Mail a dalších hlavně britských webech článek hovořící mj. o tom, že Mezinárodní zdravotnická organizace doporučuje používat místo bankovek bezhotovostní platební styk. Z důvodu šíření viru COVID-19.
Zdroj: Dailymail.co.uk nebo podobně Telegraph.co.uk. Zajímavé je, že v reakci na to se 9. 3. se objevil článek, ve kterém byla citována mluvčí WHO a vysvětlovala, jak k celé věci došlo. Prý došlo k dezinformaci. Viz: Marketwatch.com

Jak je to s bankovkami a mikroorganismy? Existuje studie z roku 2017, podle které byly na bankovkách objeveny různé druhy mikroorganizmů. Od vaginálních bakterií až po chřipkové viry. Zdroj: Cnn.com Vzhledem ke všem opatřením a mediální pozornosti se dnes již běžně děje, že obchodníci nechtějí hotovost a preferují platbu kartou. Jak v ČR, tak ve světě. Například článek na Měšec.cz.

Svět v tomto ohledu „přirozeně“ spěje k tomu, že dochází k ještě většímu upřednostňování bezhotovostních operací a se hotovost se dokonce stává více a více nežádoucí. A souvislost s biblickými proroctvími? Nabízí se minimálně jedna. V knize Zjevení je pasáž, která hovoří o tom, že přijde doba, kdy budou nuceni všichni (bohatí, chudí…) k tomu, aby vyjádřili poslušnost systému.

A nutí všechny, malé i veliké, bohaté i chudé, svobodné i otroky, aby měli na pravé ruce nebo na čele cejch, aby nemohl kupovat ani prodávat, kdo není označen jménem té šelmy nebo číslicí jejího jména. Zjevení 13.16-17

Pokud odmítnou, nebudou moci nakupovat ani prodávat. Jenže jak dosáhnout v dnešní době tohoto „odstřižení“ od systému? Bezhotovostní společnost je jedna z možností.

Foto: Screenshot CNN

Předchozí článekPožáry, jaké svět nezná
Další článekZ oceánů se ztrácí kyslík