Amerikou se šíří protesty proti finanční elitě a ekonomickému systému. Začaly v New Yorku a v současné době postupují napříč Amerikou. Není divu, lidé toho mají dost…
Rozhlas.cz – 30. 9. 2011
Americká města zažívají novou vlnu protestů. Aktivisté demonstrují proti rostoucí nerovnosti ve společnosti. Na newyorské Wall Street se shromažďují už dva týdny.
Z protestů se stává celonárodní záležitost
Protesty se už začínají z New Yorku šířit i do dalších amerických měst. Demonstrovat se dnes má i v Bostonu, Dallasu, Chicagu, Los Angeles či San Francisku. „Těžko říct, kolik aktivistů se sejde a kde to přesně bude, ale zdá se, že je to opravdu celonárodní záležitost,“ podotkl náš zpravodaj, podle něhož zatím nic nenasvědčuje tomu, že by se aktuální protest mohly přeměnit v organizované politické hnutí.
Celá zpráva na Rozhlas.cz
Dailymail – 3. 10. 2011
Protesty, která začaly v New Yourku před dvěma týdny, postupují napříč Amerikou – nově také v Los Angeles, Bostonu, Chicagu, Denveru a Seattlu.
Lidé projevují nespokojenost s finančním systémem a chamtivostí velkých korporací. Demonstranti jsou ze širokého spektra společnosti, jsou mezi nimi jak mladí lidé okolo 12 let, tak lidé středního věku. Více s fotografiemi na Dailymail
Není divu, velké korporace stále více bohatnou a životní úroveň Američanů, stejně jako Evropanů, rapidně klesá
Reuters.com – 22. 8. 2011
V současné době téměř 46 milionů lidí v USA nakupuje za stravenky. Tedy jedná se zhruba o 15 procent americké populace. Jedná se o nárůst o 74 procent od roku 2007, z dob těsně před vypuknutím finanční krize a hluboká recese, která vedla k masovým ztrátám pracovních míst. Celá zpráva na Reuters.
Britské listy.cz – 30. 9. 2011
70% amerických domácností pobírajících potravinové poukázky vloni nemělo žádný samostatný příjem
V roce 2010 bylo v USA na státní potravinové poukázky odkázáno více než 40 milionů osob a takřka 19 milionů domácností. Většina z nich neměla žádný samostatný příjem z důvodu nezaměstnanosti. Vyplývá to z právě zveřejněných údajů ministerstva zemědělství, které má program potravinových poukázek ve své gesci. Celá zpráva na Blisty.cz
Poznámka:
Podobná vlna nepokojů prošla také Evropou přibližně před rokem. Viz např. Beznaděj a vztek zachvacuje Evropu. Situace v EU se však nelepší, stejně jako v USA. Proto se podobné protesty dají očekávat stále častěji a intenzivněji.
Česká média tradičně o těchto událostech mnoho nemluví.