Změna klimatu dopadá na lidi stále víc a je nevratná, varuje OSN

73

Server Aktualne.cz napsal:
Varujících prognóz o vlivu klimatických změn na lidstvo už bylo mnoho, ale zatím žádná nebyla tak alarmující a apokalyptická jako ta, kterou dnes v Japonsku zveřejnil Mezivládní panel pro klimatickou změnu (IPCC) při OSN.

Dokument naznačuje, že lidská civilizace směřuje když ne do záhuby, tak alespoň do velmi neradostné a obtížné budoucnosti.

Klimatických výkyvů a jejich dopadů podle IPCC přibývá a bude přibývat.

„Na planetě nebude nikdo, koho by se důsledky klimatických změn nedotkly,“ tvrdí šéf panelu Rajendra Pachauri.
Celá zpráva na Aktualne.cz

Na planetě nebude nikdo, koho by se důsledky klimatických změn nedotkly
Rajendra Pachauri

Podobně o zprávě referují Novinky.cz:

„Stav věcí je horší, než jsme předpovídali v roce 2007, kdy skupina naposledy zveřejnila podobnou zprávu,” řekl její spoluautor Salímul Hak, ředitel Mezinárodního střediska pro klimatické změny a rozvoj při univerzitě v Bangladéši. „Budeme zažívat víc a víc následků, rychleji a dříve, než jsme předpokládali,” dodal.

Problémy se natolik zhoršily, že panel musel přidat nový stupeň nebezpečí. V roce 2007 nejvyšší stupeň rizika na jedné z klíčových grafik představovalo „vysoké” označené červenou barvou. Nejnovější zpráva přidala stupeň „velmi vysoké” a přidělila mu barvu sytě purpurovou.

Zpráva předpovídá, že nejprve budou zasaženy rostliny a zvířata na pevnině i ve stále kyselejších oceánech. Klimatické změny zhorší problémy, které už lidstvo má, jako je bída, nemoci, násilí či uprchlíci.
Celá zpráva na Novinky.cz

Podobně na www.dailymail.co.uk

Závěrem:

Zpráva hovoří o tom, že situace se bude zhoršovat. Zhoršení se dotkne pitné i užitkové vody, potravin, stavu v oceánech, ekonomiky a potenciálně i vojenských střetů. Toto vše předpovídá také Bible.

Přátelé, nacházíme se na samém sklonku těchto dějin. Studujme biblická proroctví. Jednak můžeme lépe pochopit dobu, ve které žijeme, ale především si ještě více uvědomíme, že jedině živý Bůh, Bůh Bible, Ježíš Kristus, zná od počátku budoucnost. Jaká je finální budoucnost zachráněných?

  • Iz 46,10  Od počátku oznamuji, co se v budoucnu stane, od pradávna, co se ještě nestalo…
Předchozí článekPápeža pozvali do amerického Kongresu, aby predniesol príhovor
Další článekEkumena může být cestou vpřed pouze tehdy, když povede k návratu nekatolíků do katolické církve