Záplavy: Kanada, Indie, Francie, Německo, Maďarsko, Česko…

96

V posledních týdnech potrápily záplavy a povodně celou řadu zemí. Kanada, Indie, Francie, Německo, Maďarsko, Česko… Na některých místech již voda opadla, jinde ustupuje a někde povodně opět hrozí.


Indie, Nové Dillí

Záplavy, vyvolané nezvykle silnými a brzkými monzunovými dešti, si v severní Indii vyžádaly už přes 5000 lidských životů. To ale zdaleka není konečné číslo, protože podle odhadů úřadů bude jejich počet 8000.  Bezmála dvacet tisíc lidí v nejhůře postiženém státě Uttarákhandu totiž zůstává uvězněno v horách a záchranáři se k nim nemohou dostat.
Zpráva na Aktuálně.cz

Kanada
Velká voda způsobená silnými lijáky v západokanadské provincii Alberta začala pomalu opadávat, desítky tisíc lidí jsou však stále mimo své domovy. Milionové město Calgary, nad nímž dnes po několika dnech vysvitlo slunce, nechá i začátkem příštího týdne zavřenou většinu škol v postižených oblastech. Neprůjezdné zůstávají některé silnice ve městě a okolí. Během povodní dosud zemřeli tři lidé, několik dalších se pohřešuje. Kanadská média odhadují, že živel poničil několik desítek tisíc domů a bytů.
Zpráva na www.ceskenoviny.cz

Francie
Francúzsko zasiahli masívne povodne: Živel ničí pútnické miesto katolíkov!
Prívalové dažde a rýchlo sa topiaci sneh v Pyrenejach spôsobil najhoršie záplavy za uplynulých 30 rokov v priľahlých departementoch Pyrénées-Atlantiques a Hautes-Pyrénées.
Z domov a hotelov v okolí evakuovali približne 2000 miestnych obyvateľov i pútnikov. Mnohí z nich museli následne nocovať v školách a iných verejných budovách. Voda v zaplavených oblastiach už začala opadávať, ale v priebehu dňa majú postihnúť ďalšie silné zrážky sever krajiny. Varovanie pre búrky platí aj pre oblasť metropoly Paríž.
Zpráva na Topky.sk

Německo
Labe boří v Německu rekordy, lidé prchali od hráze

Maďarsko
Budapešť hlásí rekordní hladinu Dunaje, velká voda opouští Slovensko

Předchozí článekZačíná nový příběh. Euroamerická unie za miliardy eur
Další článekZase ty mraky…