Zaplaceno ve vteřině: Spojené státy končí s pokladnami

76

ČT24 – 22. 3. 2013
V amerických obchodech začala tichá revoluce. Tradiční fronty a pípání pokladen totiž střídá moderní bezhotovostní technologie.

Ústřední pokladny tak už možná brzo budou minulostí.

Platit by měli zákazníci jedině kartou, a to kdekoliv v obchodě. Nový způsob platby začínají používat hlavně velké řetězce včetně inovativních Apple Stores. Tato obchodní strategie reaguje na dlouhodobé průzkumy, podle nichž odejde z obchodů kvůli dlouhému čekání ve frontě až 15 procent zákazníků.

Od dob tradičních mechanických pokladen se toho hodně změnilo. Přišla doba platebních karet, čárových kódů. Pokladny přitom sloužily dál – až doteď. „Klasické přepážky s pokladnami jsou na nejlepší cestě k definitivnímu zániku,“ podotkl manažer Penney’s Manhattan Store Joe Cardamone.

Nový systém se Amerikou šíří rychle. Ušetřené minuty na kase pro obchodníky znamenají další dolary v kapse. „Zrychluje to celé obchodování ve smyslu výměny zboží za peníze. A o peníze tady jde v první řadě. Zákazníci budou spokojenější a budou obchody s novým zařízením dál doporučovat. A dolary se posypou,“ míní obchodní stratég Al Sambar.
Celá zpráva ZDE

Předchozí článekJiří Pehe: Nový světový pořádek a jeho příčiny
Další článekSjednocení s katolíky je možné, připustil nejvyšší představitel pravoslavné církve