Začíná nový příběh. Euroamerická unie za miliardy eur

78

Aktuálně.cz – 19. 6. 2013
Na obou stranách Atlantiku může vzniknout společný prostor s 800 miliony lidmi, kteří vytvářejí skoro polovinu světové ekonomiky a téměř čtyřicet procent obchodní výměny na planetě.

Vzájemný obchod nyní přesahuje částku 750 miliard eur ročně, a pokud by EU a USA sjednaly novou obchodní dohodu, může výrazně stoupnout.

Na summitu představitelů zemí G8 v Severním Irsku politici pokládají první základy k projektu, který má potenciál podstatně změnit světovou ekonomiku. Zahájení rozhovorů o obchodní dohodě oznámil Barack Obama s tím, že první kolo se uskuteční 8. července ve Washingtonu.

Pokud by se dohoda v příštím roce podepsala a začala platit, v ekonomické rovině by vzniklo něco jako Euroamerická unie či Spojené státy euroamerické.
Celá zpráva ZDE, podobně „Obří ACTA“ přichází bleskově a potichu

Poznámka
Předobrazem světového systému před druhým příchodem Ježíše Krista (tedy toho, ve kterém žijeme), je historický Babylon. Už těsně po potopě světa se lidé rozhodli postarat se o svou budoucnost sami a postavit si Babylonskou věž. Místo, aby lidstvo té doby hledalo útočiště u Hospodina, ptalo se na Boží vůli, vydalo se vlastní vzpurnou cestou a začalo stavět věž. Měla být monumentem postaveným na oslavu člověka, nikoliv Boha. A Písmo říká, že se lidstvu z počátku plán dařil, protože celá země byla „jednotná v řeči i činech“ (Gen 11,1)

Nepřipomíná vám to něco?

Naše generace jsou svědky masivního sjednocování světa na různých úrovních (náboženská, politická, ekonomická…). Tyto snahy sjednotit svět ale nemají nic společného s přirozenou touhou člověka po pokoji, jednotě a svornosti, i když to tak může na první pohled vypadat.

Celé toto sjednocování vyústí v něco velmi nepěkného. Bůh nám ve své lásce tyto události ukázal ve svém Písmu, ve 13. kapitole knihy Zjevení. Poukazují na budoucí události a týkají systému, který bude mít moc nad těmi, kteří nepokleknou.

  • Zjevení 13, 15-17 | Je jí dáno, aby do sochy té šelmy vdechla život, takže ta socha mluvila a vydala rozkaz, že zemřou všichni, kdo před ní nepokleknou. A nutí všechny, malé i veliké, bohaté i chudé, svobodné i otroky, aby měli na pravé ruce nebo na čele cejch, aby nemohl kupovat ani prodávat, kdo není označen jménem té šelmy nebo číslicí jejího jména.

Tento systém se pomalu, ale jistě rodí a prozatím v něm není vidět duchovní část. Ta se však brzy projeví vynucováním poslušnosti ve svěcení neděle, která je prvním dnem týdne.

 

Předchozí článekLidé protestují na mnoha místech světa
Další článekZáplavy: Kanada, Indie, Francie, Německo, Maďarsko, Česko…