Vulkán Katla se za měsíc otřásl pětsetkrát, erupce by měla globální dopad

93

Novinky.cz – 2. 12. 2011
Více než pět set otřesů zaznamenali seismologové za poslední měsíc u islandského vulkánu Katla. Podle odborníků to ukazuje na pohyby magmatu pod jejím povrchem, což svědčí o bezprostřední hrozbě erupce.
Ta by přitom mohla vůbec nejsilnější, kterou ostrov zažil za téměř sto let. Výbuch by navíc mohl ovlivnit klima na Zemi.

Mocná sopka Katla se svým desetikilometrovým kráterem má potenciál způsobit katastrofické záplavy. Pokud by došlo k erupci, zmrzlý povrch kráteru by roztál a přes východní pobřeží Islandu by se do Atlantského oceánu dostaly desítky miliard litrů vody.

„Byla zaznamenána výrazně zvýšená seismická aktivita,“ řekl serveru BBC Ford Cochran, odborník na Island z magazínu National Geographic. „Kolem kaldery Katly bylo zachyceno více než 500 otřesů. Hrozba erupce je bezprostřední,“ soudí Cochran.
Celá zpráva na Novinky.cz

7 aktivních vulkánů
Fotogalerie 7 aktivních vulkánů na National Geographic

Závěrem úvaha
Jaký může být globální dopad masivních erupcí vulkánů? Např. enormní množství sopečného popelu v ovzduší. A co může způsobit toto enormní množství popelu? Např. snížené množství slunečného svitu dopadajícího na zem. Máme v Písmu nějaký záznam, který s tímto může souviset?

  • Zjevení Janovo 8:12
    Zatroubil čtvrtý anděl, a byla zasažena třetina slunce, třetina měsíce a třetina hvězd, takže ze třetiny potemněly, a den i noc byly o třetinu temnější.

Nedávno byl zveřejněn článek Závěrečné polnice zní celou zemí. Pojednával o možném významu polnic pro období okolo ukončení doby milosti. Budeme si muset počkat, abychom zjistili, zda důsledky sopečné činnosti budou obsahem čtvrté polnice.
Každopádně se nacházíme v době končící milosti a Boží lid by se měl připravovat na příchod svého Krále.

V uvedeném článku bylo také zmíněno, že apokalyptické texty v Bibli mají zpravidla více rozměrů naplnění. Tedy i zvuk sedmi polnic z kapitoly Zjevení 8 a 9 může mít několik aplikací. Tou nejčastější je historický výklad, ve které se jedná o různá období církve. Článek s vysvětlením historického významu 7 polnic se připravuje.

Zajímavý příspěvek s názvem Globální stmívání si můžete přečíst na Wikipedii.

 

Předchozí článekElity ovládají svět
Další článekV USA schválili revolučný zákon: Armáda bude môcť ľudí väzniť aj zabiť!