Vesmír mohutně expanduje kvůli záhadné temné energii

81

Novinky.cz – 22. května 2011
Ve vesmíru je záhadná temná energie, která pohlcuje již asi 74 procent jeho objemu. Její existence může vysvětlovat, proč vesmír stále mohutně expanduje. Potvrdily to první výsledky velké astronomické studie.

Nálezy jsou založeny na studiích 200 tisíc galaxií. Vědci použili odděleně dvě různá pozorování k nezávislé kontrole dřívějších zkoumání této energie, uvádí BBC…

…K vysvětlení zrychlující se expanze vesmíru museli vědci buď přepsat teorii Alberta Einsteina o gravitaci, nebo přijmout skutečnost, že vesmír byl vytvářen novým typem energie.

„Aktivitu temné energie lze popsat tak, že je to jako když vyhodíte míč do vzduchu a ten zrychluje směrem nahoru k obloze víc a víc“ – spoluautor studie Chris Blake

Celá zpráva ZDE

Poznámka:
Vypadá to, že zastánci velkého třesku budou muset přijít s novou terorií. Selský rozum říká, že pokud je něco uvedeno v pohyb, bude to svou rychlost vlivem dalších sil ztrácet. V ideálním prostředí může být rychlost konstatní. Není však možné, aby bez vlivu další síly docházelo ke  ZRYCHLOVÁNÍ!!!

Takže co (spíše KDO) působí toto zrychlování? Vědci tvrdí, že nový, neznámý typ energie.

Ti, co důvěřují Bibli, mají však jasno. V této Knize knih je uveneno mnoho veršů o moci a velikosti Stvořitele.

  • Izajáš 40:28
    …Hospodin, Bůh věčný, stvořitel končin země, není zemdlený, není znavený, jeho rozumnost vystihnout nelze.
  • Římanům 1:19 – 20
    Vždyť to, co lze o Bohu poznat, je jim přístupné, Bůh jim to přece odhalil. Jeho věčnou moc a božství, které jsou neviditelné, lze totiž od stvoření světa vidět, když lidé přemýšlejí o jeho díle, takže nemají výmluvu.
Předchozí článekOkultní symboly 3 – Rovnostranný trojúhelník
Další článekMiliony lidí jsou ohroženy zemětřeseními