V Izraeli proběhlo parlamentní hlasování o volné neděli

93

První hlasování (únor 2013) na půdě Izraelského parlamentu (Knesset) o nové legislativě bylo inicováno společným úsilím rabína Dov Lipmana z politické strany Yesh Atid, Naftali Bennetta z Jewish Home a překvapivě i izraelského premiéra Benjamina Netanjahu.

Izrealský parlament v tomto hlasování usoudil, že neděle může být dnem pracovního volna.

Izraelci pracují obvykle od neděle do čtvrtku. Aby se nahradily chybějící pracovní hodiny, byly by každý den od pondělí do čtvrtku přidány dvě pracovní hodiny, což znamená, že Izraelci budou nyní v práci po dobu alespoň 10 hodin denně, 4 dny v týdnu, a alespoň půl dne v pátek.

Celá zpráva na Jewishpress.com, a podobně článek o podpoře volné neděle za strany politické strany Habayit Hayehudi na Haaretz.com

Video s názory obyvatel

Poznámka:
Bible říká, že přijde doba, kdy budou všichni lidé nuceni světit den, který šelma z knihy Zjevení označuje jako znamení své moci. Tedy neděli. Kdo toto nařízení povinného svěcení bude akceptovat, přijme znamení šelmy. To je však ještě záležitost budoucnosti.

Někteří lidé argumentovali, že to není možné např. z důvodu, že Izrael tento den nikdy uctívat nebude. Jak je vidět, lidské uvažování je nedokonalé, Boží slovo spolehlivé.

Předchozí článekStovky savců opouštějí moře v Jižní Kalifornii. Proč?
Další článekHarlem Shake zaplavuje evangelické církve