V Británii zavírají křesťanskou školu. Z důvodu „diskriminačních postojů vůči jiným náboženstvím“

100

Křesťanská škola ve Velké Británii bude zavřena a další jsou pod bedlivým dohledem. Vše začalo tím, že vyšetřovatelé OFSTED (státní Úřad pro standardy ve vzdělání) vyslechli několik náhodných studentů a shledali, že mají diskriminační pohledyvůči ostatním

Na základě zprávy členů komise, kteří navštívili školu Durham Free School, bylo konstatováno, že úroveň výuky je podprůměrná.

Lídři selhávají v přípravě studentů na život v moderní Británii. Někteří studenti měli diskriminační názory vůči ostatním lidem, kteří mají jinou víru a hodnoty.
Vedoucí inspektor Joan Hewitt

Škola Grindon Hall Christian School byla také navštívena pracovníky OFSTED. Kromě otázek týkajících se znalostí jiných náboženství se vyšetřovatelé dotazovali mládeže také na sexualitu. Na základě dětských odpovědí byla škola označena jako netolerantní a je pod další kontrolou.

Celá zpráva ZDE

 

Poznámka:

Na základě komentáře jednoho britského křesťana, který se na školách v Británii pohybuje, se v žádném případě nejedná o problémy způsobené nekvalitní výukou. Naopak křesťanské školy mají mnohdy kvalitnější výuku, než jiné školy. Důvod je evidentně jiný – duchovní.
Tato zpráva jde ruku v ruce s dalšími událostmi. Britská ministryně školství nedávno pohrozila, že se budou zavírat školky vyučující zprávu o stvoření:

Britská ministryně školství nepřímo označila biblickou zprávu o stvoření za náboženský „extrémismus“

Přátele, rychle končí svoboda vyznání a slova v podobě, v jaké je známe. Islamistické extrémistické projevy děsí celý svět. Ten na to pochopitelně reaguje, ale dostáváme se rychle do opačného stavu, kdy bude věrnost Božímu slovu označována za fundamentalismus a extrémismus, a bude tak považována za nebezpečnou. Viz zpráva britské ministryně.

Písmo říká, že křesťané budou těsně před druhým příchodem Ježíše Krista opět pronásledováni… A nám se před očima začíná rýsovat jeden z možných důvodů…

Předchozí článekKřesťanské církve podepsaly výzvu ke svěcení neděle
Další článekPoprvé od Vikingů budou uctívat Ódina v novém chrámu