Učte Darwina, dokud je ještě čas, žádají britští vědci

68

Aktuálně.cz – 20. září 2011
Londýn – Jako vědeckou teorii se křesťanští fundamentalisté snaží na britských státních školách prezentovat takzvaný kreacionismus a inteligentní plán. A dosáhnout toho, aby byl přednášen stejně jako Darwinova teorie o vývoji druhů.

Jejich tichá, ale intenzivní kampaň přiměla třicet prominentních vědců – včetně takových osobností, jako jsou sir David Attenborough a biolog Richard Dawkins, k sepsání petice, v níž vyzývají vládu, aby proti nim zakročila.

Vědci tvrdí, že organizace jako Truth in Science (Pravda ve vědě) povzbuzují učitele, aby zařadili kreacionismus a inteligentní plán – což je vlastně jen jiný název pro stvoření člověka Bohem – do výuky vědy.

Stěžují si, že je „nepřijatelné“, aby se na státních školách takové názory učily a aby se tak podkopávala evoluční teorie Charlese Darwina.

Truth in Science se ale brání, že si pouze „přeje zdůraznit vědeckou nepodloženost neodarwinismu a povzbuzovat ke kritičtějšímu přístupu k výuce evoluce na školách a univerzitách“.
Celý článek ZDE

Poznámka
Myšlení, které podporuje evoluční teorie, má své důsledky a ty vidíme všude okolo sebe. Nebo ne?

Zodpovězme si pár otázek:

 1. Stvoření a evoluce jsou v podstatě jediné verze původu světa. Tedy i pro ateistu je stále 50% pravděpodobnost, že stvoření je realitou. Dost vysoké procento na to, aby se tím rozumný člověk zabýval a na základě informací se rozhodl. Jak se má ale rozhodnout, když nemá informace?!
 2. Vztah mezi stvořením a evolucí je vztah mezi vírou a vírou, nikoliv vírou a vědou, jak to někteří mylně uvádějí. Pokud evolucionisté tvrdí, že kreacionistický pohled je založen na víře, měli by také dodat, že to platí i pro ten jejich – evoluční. Proč tomu tak není?
 3. Dopady evolučního modelu myšlení jsou ve společnosti zřejmé už na školách. Podle tohoto modelu neexistuje Stvořitel, před kterým se jednou budeme muset zodpovídat za své činy. Následky tohoto způsobu myšlení zažíváme všichni.
  Jak mají pedagogové požadovat morální hodnoty po svých žácích, když jedinou předkládanou verzí jejich původu je „přirozený výběr„, „právo silnějšího“ a „život na bezvýznamné planetě„…?

Ještě pár myšlenek pro ty, kteří spojují evoluční a stvořitelskou verzi původu.

Bible říká, že Bůh stvořil svět za 6 dnů a sobotu oddělil pro odpočinek.
Evolucionisté tvrdí, že svět vznikl náhodou za miliardy let.

Třetí směr, kterému věří někteří křesťané říká, že  stvoření je slučitelné s evolucí!?
Pokud tomuto názoru věříte, odpovězte si na následující otázky?

 1. Dokáže všemohoucí Bůh stvořit svět za 6 dnů?
 2. Potřebuje Stvořitel celého vesmíru miliardy let k tomu, aby „rozhýbal“ a „ladil“ své dílo? Pokud si někdo myslí, že se vše vyvíjí, proč lidstvo a celá příroda právě teď zažívá snad největší krizi druhů?
 3. Slučuje se boj o existenci a přírodní výběr pana Darwina s Boží podstatou, kterou je LÁSKA?

V Bibli je jasně řečeno, že se jedná o stvoření v cyklu den a noc:

 • Genesis 1:1-5
  Na počátku stvořil Bůh nebe a zemi. Země byla pustá a prázdná a nad propastnou tůní byla tma. Ale nad vodami vznášel se duch Boží. I řekl Bůh: „Buď světlo!“ A bylo světlo. Viděl, že světlo je dobré, a oddělil světlo od tmy. Světlo nazval Bůh dnem a tmu nazval nocí. Byl večer a bylo jitro, den první.

Každý má právo věřit tomu, čemu chce. Ale nedělejme z Boha lháře tvrzením, že co řekl, není pravda!

 

Předchozí článekNárodní hnutí v Americe zve zpět do kostelů a modliteben. V neděli
Další článekHudba, která povznáší