Tolik nemocí! Může za to Bůh?

89

Tolik nemocí. Může za to Bůh? Častá a logická otázka mnoha lidí. Problém různých nemocí se totiž týká každého z nás. Pojďme se podívat na několik aspektů.

Namátkou několik věcí k zamyšlení:

Ženská hormonální antikoncepce
Odpadní vody logicky obsahují hormony z ženské hormonální antikoncepce. Ve Velké Británii se dokonce stala situace, kdy bylo zjištěno, že tyto hormony způsobily změnu pohlaví u ryb (plotic). Info např. ZDE
Díky masové produkci a používání se tento problém netýká pouze Velké Británie.

Pesticidy a podobné látky
Moderní zemědělství používá mnoho látek pro zvýšení produkce. Agresivnější plevele a škůdci vyžadují agresivnější řešení. V nedávném článku o hynutí včelstev byl zmíněn pesticid, jehož součástí je látka používaná v chemických zbraních.

Vymoženosti potravinářského průmyslu
Geneticky modifikované potraviny jsou vlastní kapitolou s ohromnými otazníky pro naše zdraví.  Doporučuji tento článek: Na polích číhá smrt, nebo Ohrožují nás geneticky modifikované plodiny?

Antibiotika a růstové hormony
Tisíce tun hormonů a antibiotik si už začínají vybírat svou daň. Přemýšleli jste, proč jsou mladí lidé v posledních generacích tak vysocí? Že by to mělo souvislost s růstovými hormony, které jsou v mase, mléku, sýrech…? V lékařství začínají panovat obavy, že končí éra antibiotik z jednoduchého důvodu: rezistence. Jednoduše jsme tak zavaleni antibiotiky, že lidské tělo si již pomalu zvyká.

Krmení zvířat mrtvými zvířaty
Vezmete mrtvé zvíře, které rozemelete a tepelně upravíte. Pak ho (to) dáte např. krávě (která není masožravec), jako potravinu a není se čemu divit, že nastane problém.
Nemoc šílených krav byla způsobena mj. tímto faktorem a není se čemu divit.

Jaderné pokusy
S těmi se přímo nesetkáváme, ale dopady jaderné reakce jsou do ekosystému masivní. Ve světě bylo od roku 1945 uskutečněno přes 2.000 jaderních pokusů!!!

Záření všeho druhu
A co záření ze všech možných zdrojů? Mobilní telefony, wifiny, všechna možná vysílání od rádií, tv, satelitů, vysílaček…. Že by větší výskyt rakoviny hlavy nějak souvisel? Viz níže.

Životní styl
Životní styl lidí ve „vyspělých“ ekonomikách je v mnoha případech sebevražedný. Málo pohybu, nekvalitní strava, drogy… Nedostatečný pitný režim, kouření, alkohol i obezita jsou faktory, které se podílí na rakovině ledvin. Češi mají další nepěkné prvenství – rakovinu ledviny.

Není se čemu divit, že se zvyšuje počet nemocných rakovinou hlavy a krku,  ale také  celkově počet nemocných rakovinou, že zažíváme rozmach nemocí jako je Alzheimerova choroba apod.

Lidé mnohdy vytloukají klín klínem a zdraví není výjimkou. V sobotu 12. 5. 2012 vyšel na Novinky.cz článek s názvem Léky na bolest zabijí v USA víc lidí než kokain a heroin.
Užívání léků v případě potřeby je správné. Lidé však mnohdy používají léky pro potlačení následků špatného životného stylu místo toho, aby začali žít plnohodnotný a zdravý život.

Závěrem
Mnoho lidí odmítá zdravotní doporučení daná Bohem Stvořitelem jednak v Bibli a také prostřednictvím proroka E. G. White.  Vlastní zpupností a pýchou si tak sami přispíváme i ke zdravotním problémům.

Všichni známe pravidlo, že „co člověk zaseje, to také sklidí“ A položme si otázku: co sklidíme my jako lidstvo díky našemu chování? Sklidíme něco velmi nepěkného a je to popsané v Bibli, knize Zjevení v první části 16. kapitoly.

Zpět k hlavní otázce! Může za to Bůh??? Právě naopak! Jen díky Boží milosti se rodí stále ještě zdravé děti a mohou žít zdraví lidé.

Navíc Bůh ve své lásce k lidem zatím drží následky našeho vlastního chování (Zjevení 7.1). Bůh zatím brání tomu, aby na zem dopadlo v plné síle to, co jsme zaseli. Proč? Protože nás všechny miluje, dává nám čas a chce, abychom se k Němu vrátili. Aby nikdo nezahynul. Abychom přijali Ježíše Krista jako svého Spasitele a získali tak naději na věčný život. Abychom se probudili z duchovního spánku Laodicejských a uvědomili si, že riskujeme věčný život…

  • Zjevení Janovo 7:1 
    Potom jsem viděl, jak se čtyři andělé postavili do čtyř úhlů země a bránili všem čtyřem větrům, aby žádný z nich nevál na zemi ani na moře ani na jakékoli stromoví.

Ježíš Kristus nám dává jako jediný naději na věčný život. Máme svobodu tuto nabídku přijmout, nebo odmítnout.

  • Jan 3:36 
    Kdo věří v Syna, má život věčný. Kdo Syna odmítá, neuzří život, ale hněv Boží na něm zůstává.“

Pokud se rozhodujete, udělejte rozhodnutí TEĎ. Zítřek být nemusí!

Předchozí článekOkultní symboly 6 – „Vševidoucí oko“ boha Hora
Další článekPlasty v rybách, ptácích i žaludcích krav. Indie má sáčky za větší hrozbu než atomovku