Stamiliony lidí přijdou v důsledku globálního oteplování zřejmě o své domovy

72

Britské listy.cz – 12. 5. 2013
Je stále pravděpodobnější, že v důsledku globálního oteplováni budou muset opustit své domovy stamiliony lidí. To je vážné varování ekonoma a odborníka na podnebné změny Lorda Sterna poté, co minulý týden dosáhla koncentrace CO2 v atmosféře 400 částic na milion.

Během jednadvacátého století dojde v důsledku globálního oteplování k obrovskému stěhování národů v důsledku toho, že koncentrace kysličníku uhličitého v atmosféře roste bez přerušení velkou měrou už padesát let. Teplota na Zemi proto zřejmě stoupne až o 5 stupňů. Taková míra oteplování vážně naruší vzorce počasí a povede k výraznému rozšíření pouští,“ řekl lord Stern. Stamiliony lidí budou donuceny opustit své domovy, protože jim odumřou hospodářská zvířata a plodiny. Problém nastane, až se budou snažit nastěhovat se do jiných oblastí, kde už žijí jiní lidé. Vzniknou tak války. A nebude to jen občasné. Bude to zřejmě trvalou charakteristikou života na planetě Zemi.

V šedesátých letech stoupala koncentrace CO2 v atmosféře o 0,7 ppm ročně. V současnosti roste o 2,1 ppm.

Celá zpráva na Blisty.cz, nebo původní článek na The Guardian

Poznámka
Ať zvýšení koncentrace CO2 v atmosféře způsobuje cokoliv, je zřejmé, že může způsobit vážné problémy celému lidstvu. Svět se však nepotýká pouze s problémem CO2. Jsme svědky narůstajícího počtu a intenzity zemětřesení, bouří, povodní, stále nových teplotních rekordů, extrémů počasí, atd.

Bůh ve své milosti stále drží „čtyři větry“ tedy pohromy, které jednou dopadnou v plné síle na tuto zem. Drží je do doby, než bude boží lid zapečeťen (Zj 7 1 -3).

Jsme připraveni na Boží pečeť? Na setkání s Králem vesmíru, Ježíšem Kristem?

Předchozí článekHarlem Shake zaplavuje evangelické církve
Další článekOmyly v době konce – Nový seriál