Stále extrémnější počasí

82

Nemáte dojem, že je s přírodou „něco špatně“? Že se poslední dobou objevují stále nějaká NEJ? Největší sněhová bouře za sto let, největší cyklon za 100 let, nejvíce sněhu za sto let, nejhorší záplavy v historii?

Situace se rozhodně nezlepšuje. Nedávno se díky přívalovým dešťům proměnily ulice sicilského města Catania v řeky.

„Tisíce lidí ve východní Austrálii byly odříznuty od svých domovů díky povodním, následným bouřím a tornádům, které řádily v regionu.“ (zdroj)

Atény zasáhla prudká povodeň „Byla to jedna z nejhorších bouřek, která postihla oblast velkých Atén od roku 1961,“ řekl velitel hasičů Sotiris Georgapulos stanici NET. „Jsem dvanáct let v úřadu a tolik vody jsem neviděl,“ uvedl starosta aténského předměstí Faliron Dionysios Hatzidakis. Za šest hodin napršelo tolik vody, co jindy za celý únor. (zdroj)

„Sesuvy půdy a povodněmi vyvolanými přívalovými dešti zabil nejméně 14 lidí v Indonésii.“ (zdroj)

„Tropická cyklóna Haruna zasáhla Madagaskar, silné lijáky si vyžádaly životy nejméně 18 lidí.“ (zdroj)

„Silná sněhová bouře se přehnala přes jih Spojených států. Dopravu v Oklahomě, Texasu a Kansasu ochromila vánice, v některých regionech napadlo půl metru sněhu. V řadě texaských okresů meteorologové řadí dnešní nápor zimy mezi tři největší kalamity v dějinách.“ (zdroj)

„V Moskve napadlo túto zimu najväčšie množstvo snehu za posledných sto rokov. Snehová pokrývka podľa námestníka starostu Pjotra Birjukova dosahuje miestami až 216 centimetrov. Ako informujú ruské médiá, len za posledných 48 hodín napadla šestina celoročného priemeru.“ (zdroj)

Počasí je stále extrémnější. Přírodní katastrofy jsou v podstatě každodenními událostmi. Jsme svědky jevů, které jsme dříve neregistrovali. Ať se jedná o zvláštní zvuky, podivné díry do země nebo masivní sesuvy půdy.

Tento svět se chýlí ke konci a není nic, čím by to vládci tohoto světa mohli změnit. Ale je tu naděje pro každého z nás. Stále je čas vyznat své hříchy přímo Ježíši Kristu a následovat Ho. Můžeme pak počítat s krásným zaslíbením, které Kristus dal každému člověku: místo na nové zemi, kde už nebude žádná smrt, bolest, smutek či pláč. (Zjevení 21:4).

Ale čas je krátký, neváhejte a odevzdejte svůj život Ježíši Kristu právě dnes!
ON je jedinou nadějí!

Předchozí článekRusko zasáhl roj meteorů, 500 lidí je zraněných
Další článekDěsivé výsledky studie: Za každou 30. smrt může maso!