Stále častěji se objevují zprávy o vlivu satana

84

Poslední dobou se v médiích objevují velmi nehezké zprávy o různých zkušenostech a šílených činech některých lidí. Spojovacím prvkem těchto zpráv je „satan“. Křesťané by neměli být překvapeni, ale jak si tuto skutečnost v 21. století vysvětlují ostatní?

Mladý Slovák tvrdí, že jej unesl satan (duben 2012)
V obci Zemplínske Kopčany na východě Slovenska zmizel v noci přibližně na hodinu malý chlapec. Když se znenadání objevil ve dveřích domu, hovořil o tom, že ho unesl satan. O případu informovala televize Joj.
Zpráva např. na ZDE

Matka vydloubala synkovi oči, aby neviděl konec světa (květen 2012)
Třiadvacetiletá Carmen Ríos Garcíová vlastními prsty vydloubala oční bulvy svému pětiletému synovi Fernandovi, protože při satanistickém rituálu neuposlechl příkazu zavřít oči před blížícím se koncem světa. Krutý zločin se odehrál ve čtvrtek ráno v mexické metropoli.
Celá zpráva ZDE

Satanista zabil 13letého bratra své přítelkyně (červen 2012)
Ve vazbě je od soboty v americkém městě Pacific ve státě Washington devatenáctiletý Brandon Suhr, který si říkal Mistr Dante 666. Je obviněn z loupeže, únosu a vraždy, jichž se dopustil v pátek. Kauce byla stanovena na milión dolarů, uvedl list Daily Mail.
Celá zpráva ZDE

Hradecký soud řeší pokus o vyhození ženy z okna se satanistickým pozadím (únor 2012)
Krajský soud v Hradci Králové začal v pondělí rozplétat složitý případ chorobného žárlivce, který chtěl vyhodit z okna v osmém patře svoji expřítelkyni. Jaroslav Čuma podle obžaloby neunesl rozchod a vydíral svoji bývalou přítelkyni. Celý případ je navíc zahalen satanistickým pozadím.
Celá zpráva ZDE

Španěl uřízl hlavu své dcerce před očima sestry. Prý ho navedl ďábel (listopad 2011)
Šílenou vraždu spáchal v severošpanělské Gironě otec rodiny, když 18měsíční dcerce uřízl kuchyňským nožem hlavu před zraky její šestileté sestry. Vrah se po zatčení hájil, že k činu jej „navedl ďábel“.
Celá zpráva ZDE

Snědl bezdomovci obličej. Bylo to Vúdú, říká přítelkyně
Poslední šílenosti se děly nedávno. Jednalo se např. o případ otřesného kanibalismus přímo na ulici Miami. Nahý muž nejdříve zaútočil a poté osmnáct minut okusoval obličej kolemjdoucího bezdomovce. Přítelkyně kanibala si nedokázala celou tuto zrůdnou věc vysvětlit. Myslí si, že svůj vliv mělo Vúdú, které je ovládáno právě satanem a jeho démony.
Celá zpráva  ZDE.

Poznámka
Satanova existence je realita a jeho moc lidstvu evidentně nepřináší nic hezkého. Kdysi v nebi tomu tak nebylo. Satan byl  Luciferem – Světlonošem a měl tu možnost pobývat v blízkosti samotného Boha – Stvořitele.  Bible říká:

  • Ezechiel 28.12-15
    …Byl jsi věrným obrazem pravzoru, plný moudrosti a dokonale krásný.  Byl jsi v Edenu, zahradě Boží, ozdoben všemi drahokamy: rubínem, topasem, jaspisem, chrysolitem, karneolem, onyxem, safírem, malachitem a smaragdem. Tvé bubínky a flétny byly zhotoveny ze zlata; byly připraveny v den, kdy jsi byl stvořen.  Byl jsi zářivý cherub ochránce, k tomu jsem tě určil, pobýval jsi na svaté hoře Boží, procházel ses uprostřed ohnivých kamenů, na svých cestách jsi byl bezúhonný ode dne svého stvoření, dokud se v tobě nenašla podlost.

Bible velmi jasně píše, k čemu v nebi došlo a dává nám dostatek informací k tomu, abychom věděli, kdo je hlavním nepřítelem. A také nás nabádá k tomu si uvědomit, že boj, který vedeme, je proti nadpřirozeným silám zla (satan a jeho andělé).

  • Efezským 6:11-18
    Oblecte plnou Boží zbroj, abyste mohli odolat ďáblovým svodům.  Nevedeme svůj boj proti lidským nepřátelům, ale proti mocnostem, silám a všemu, co ovládá tento věk tmy, proti nadzemským duchům zla.
    Proto vezměte na sebe plnou Boží zbroj abyste se mohli v den zlý postavit na odpor, všechno překonat a obstát. Stůjte tedy `opásáni kolem beder pravdou, obrněni pancířem spravedlnosti, obuti k pohotové službě evangeliu pokoje´ a vždycky se štítem víry, jímž byste uhasili všechny ohnivé střely toho Zlého.
    Přijměte také `přílbu spasení´ a `meč Ducha, jímž je slovo Boží´. V každý čas se v Duchu svatém modlete a proste, bděte na modlitbách a vytrvale se přimlouvejte za všechny bratry i za mne…

Stále častěji se dějí věci, ve kterých se satan (ďábel, kdysi Lucifer) projevuje neskrytě bez ohledu na to, jestli lidé v jeho existenci věří, nebo ne. Tato padlá bytost se na zemi projevuje stále masivněji – z prostého důvodu. Lidé odmítají působení Božího ducha, proto jsou logicky stále více pod vlivem ducha nepřítele.

Pokud máte s těmito silami problém, nebo pokud se jim chcete vyhnout, máte jedinou šanci a tou je spojit váš život s Králem celého vesmíru – láskyplným Ježíšem Kristem. Čeká a tluče na vaše srdce právě teď.

Podrobnější informace naleznete např. v článku Proč exisuje zlo nebo Setkání s démonickými bytostmi – jak se ubránit.

 

Předchozí článekSkoro polovina Němců by se vzdala suverenity výměnou za stabilitu
Další článekRakousko řešilo prodej v neděli