Rakousko řešilo prodej v neděli

92

Před několika dny v Rakousku probíhal boj o zákaz nedělního prodeje. Respektive o umožnění prodeje v neděli.

Aktuálně.cz – 3. 7.  2012
Rakouští obchodníci chtějí dosáhnout toho, co je v Česku běžné – chtějí totiž prosadit, aby jejich obchody byly otevřené i v neděli.

A ve svém boji, který má především ve Vídni přispět k tomu, aby turisté v zemi utráceli ještě více a zároveň pomoci zaměstnat tisíc lidí, už získávají také podporu vládních politiků.

Budou mít ale těžké soupeře, proti nedělnímu prodeji se staví vlivná katolická církev a odbory. Ty dokonce společně s Němci zahájily celoevropské tažení proti nedělnímu prodeji.
Církev a odbory proti

A zablokovaly plány jednoho z nejznámějších rakouských podnikatelů, Richarda Lugnera. Vlastník nákupního centra Lugner City se totiž snažil přesvědčit úřady i odbory k tomu, aby souhlasily s otevřením centra i v neděli.

To ale odbory odmítly. „Práce v neděli má být výjimkou, a nikoli stát pravidlem. Bojujeme,“ řekl předseda odborů Wolfgang Katz. Majitel centra Lugner, který se proslavil jako hostitel slavných celebrit při vídeňském Plesu v opeře, se společně s dalšími obchodníky obrátil na Ústavní soud.
Celá zpráva ZDE

Situace dopadla dle očekávání – rakouský ústavní soud potvrdil že: „zákaz prodeje v neděli není protiústavní“.

„Verdikt je vítězstvím pro společnost jako celek, je také majákem naděje pro všechny lidi pracující v oblasti maloobchodu, “ řekl Franc Brantner, mluvčí národní Aliance za volnou neděli v Rakousku. Zpráva ZDE

 

Předchozí článekStále častěji se objevují zprávy o vlivu satana
Další článekNejvážnější varování Božímu lidu