Poslové velké zdravotní krize lidstva?

104

LiveScience.org a I09.com – 1. 8. 2012
Ryby žijící v oblasti Velkého bariérového útesu mohou být předzvěstí velké zdravotní krize lidstva.

Je to špatná zpráva pro všechny. Odborníci provádějící výzkum zjistili, že 15% korálových pstruhů žijících v oblasti australského Velkého bariérového útesu trpí tím, co bylo popsáno jako jedna z verzí melanomu, smrtelné formy rakoviny kůže. Zpráva je znepokojující z mnoha důvodů, ale jsou zde dva velmi závažné:

1) Jedná se o první případ melanomu, který byl zdokumentován u rybí populace žijící v divoké přírodě.
2) Velký bariérový útes je přímo pod ozonovou dírou.

Jinými slovy, toto je první (znepokojivě silný) důkaz, že ryby jsou ohroženy vznikem rakoviny kůže ultrafialovým zářením i mimo výzkumné laboratoře. Tři druhy korálových pstruhů s černými skvrnami na kůži charakteristikou melanomu můžete vidět níže.

Krystnell Storr pro časopis Science říká:
„Důvody onemocnění volně žijících ryb vidí vědci v několika aspektech. Velký bariérový útes se nachází přímo pod největší dírou v ozonové vrstvě, což znamená, že oblast je zasažena více UV zářením, než jinde na Zemi. Navíc věří, že tyto tři druhy ryb mohou být kříženy mezi sebou navzájem, což vede k potomstvu, které je více náchylné – v důsledku ztráty nebo mutace některých genů – ke vzniku rakoviny kůže v důsledku  UV záření.“

Ozonová díra
Ozonová vrstva je nezbytná, potřebujeme ji k životu. Zeptejte se kohokoliv v Austrálii. Dva ze tří lidí diagnostikovaných s rakovinou kůže jsou zde ve věku do 70 let. To je vyšší než kdekoliv jinde na Zemi. Náhoda? Těžko. UV v této oblasti je velmi škodlivé. Je to tak škodlivé, že v roce 2009 Světová zdravotnická organizace označila za třídu I karcinogenní.
Závěrem
Při pohledu na krásnou rybu, která je nemocná rakovinou, je většině lidí smutno. O to více, že jsme to způsobili my, lidé. Úbytek ozonu je způsoben lidskou činností a zdaleka se nezastavil.

Na jaře roku 2011 zpozorovala a změřila družice Envisat v rámci projektu OMI ozónový úbytek nad Arktidou (Špicberky, Skandinávský poloostrov a široké okolí, výrazně zasahující i do evropského kontinentu. Viz Wikipedie

Není to strašení, jedná se o realitu. Lidé by se měli porozhlédnout a upřímně se podívat na to, co se děje a položit si otázku:
Je v lidských silách to změnit. A je vůbec vůle to měnit?

Bible říká, jak se projeví čtvrtá rána a jak na to budou reagovat lidé:

  • Zjevení Janovo 16:8 
    Čtvrtý anděl vylil svou nádobu na slunce: a byla mu dána moc spalovat lidi svou výhní. Lidé hynuli nesmírným žárem a proklínali Boha, který má moc nad takovými pohromami; ale neobrátili se, aby mu vzdali čest.

Bůh zatím plný dopad všech pohrom drží. Chce, aby bylo zachráněno co nejvíce lidí. I z textu z knihy Zjevení je zřejmé, kdo nás může ochránit. Je jen jediný ZachránceJežíš Kristus. Znáte Ho?

Více na LiveScience a I09

Předchozí článekZázraky přicházejícího falešného Mesiáše?
Další článekLidstvo přestává věřit v Boha