Poselství jedné z nejvlivnějších žen světa – Oprah Winfrey

88

Podle magazínu Forbes je Oprah Winfrey 3. nejmocnější ženou světa. V showbusinessu je na druhém místě hned za Lady Gaga. Jedná se tedy o osobnost s ohromným vlivem nejen do americké  společnosti.

Oprah Winfrey je známá především z amerických obrazovek. Má svou show, která patří v USA k nejsledovanějším. O jejím vlivu málokdo pochybuje, dokonce současný americký prezident Barack Obama si účastí v jejím pořadu velmi  pomohl v předvolební kampani.

Její poselství je plně v souladu s hnutím New Age a je velmi oblíbené: věřit sám v sebe a vykoupit sám sebe.

Ježíš Kristus podle ní není jedinou cestou ke spáse a tyto názory deklaruje ve svých pořadech. Samozřejmě za velkého souhlasu mnohých příznivců. Tím ale ve svých prohlášeních nekončí:

Oprah Winfrey tvrdí:

 • „Jsem posel, který má poselství naděje a vykoupení“
 • „Já jsem nástroj Boží. Já jsem jeho posel. Moje show je můj úřad (duchovní).“

Její životní postoj je: všichni jsme dobří, neměli bychom soudit jeden druhého a morálka je relativní.

Jednoduše řečeno Oprah šíří názor, který degraduje Ježíše Krista jako Spasitele a tvrdí o něm, že je jedna z mnoha cest do věčného života.

Kdyby tomu tak bylo:

 • Proč by se Stvořitel světa, Bůh Ježíš Kristus, vzdal svého království a přišel na tento svět  zachránit každého z nás?
 • Proč by měl Ježíš Kristus zemřít, kdyby byla jiná cesta, jak zachránit lidi z otroctví hříchu a odloučení od Boha?
 • Proč by se křesťanství navzdory pronásledování stalo největším hnutím světa, kdyby Ježíš Kristus nevstal z mrtvých? Kdo by umíral za „jednu z mnoha cest“, kdyby byly další?

Takže o jakém bohu Oprah mluví, když říká, že je jeho nástroj? Pokud Oprah takto degraduje oběť Ježíše Krista, pak On není jejím bohem. Bible nabízí už jedinou možnost a tou je ďábel, ten dávný had, který se těmito falešnými naukami a samozvanými proroky snaží odvést lidi od Ježíše Krista a připravit je o věčný život.

 • Jan 14:6
  Ježíš mu odpověděl: „Já jsem ta cesta, pravda i život. Nikdo nepřichází k Otci než skrze mne.
 • Matouš 7:15
  Střezte se lživých proroků, kteří k vám přicházejí v rouchu ovčím, ale uvnitř jsou draví vlci.
 • 1 Janův 4:1
  Milovaní, nevěřte každému vnuknutí, nýbrž zkoumejte duchy, zda jsou z Boha; neboť mnoho falešných proroků vyšlo do světa.

Zajímavý článek naleznete na usatoday.com

 

Předchozí článekNeuvěřitelné video tornáda v Oklahomě
Další článekMnoží se výskyty UFO? Další v jižním Rusku