Planetou zmítají extrémní vlny počasí, přívaly sněhu i neúnosná vedra

72

The New York Times a Novinky.cz přinesly zprávy, které si všímají extrémů počasí po celém světě.

Meteorologické zprávy posledních dnů dokazují pravdivost nedávných varování klimatických expertů, že extrémy se promění v běžnou realitu.

Zatímco nás v Evropě spoutávají sněhové přívaly a mráz, u protinožců, kde mají léto, se dusí pekelným horkem.

Podívejme se na několik nedávných událostí.
Čínu potrápily nejnižší teploty za posledních 30 let, východní Rusko postihly rekordní mrazy klesající pod -50 stupňů Celsia.

Brazílii zasáhla vlna veder přesahující 40 stupňů Celsia. Austrálii trápí stejný problém. Teplotní rekord zaznamenali např. v Sydney (téměř 46 C). Vedra, sucho a vítr způsobují napříč Austrálií katastrofické požáry.

Zářiové záplavy v Pakistánu připravily obyvatele o 120.000 domů. Jakarta zažila nejhorší záplavy za 5 let. Sněhové bouře a záplavy postihly Střední Východ.

Vědci potvrdili, že rok 2012 byl pro USA nejteplejší v celé historii měření. Paradoxně mnoho míst na jihu USA prožilo netradiční bílé Vánoce. I u nás však padaly teplotní rekordy. Okolo Vánoc byly místy naměřeny teploty vysoko nad 10 stupňů Celsia.

Zprávy na Novinky.cz nebo The New York Times

Poznámka:
Není pochyb o tom, že se situace našeho světa rapidně mění k horšímu. V ČR nám to možná tolik nepřipadá, ale pokud bychom bydleli kdekoliv z výše uvedených míst, vnímali bychom to velmi osobně.

Zhoršující se stav v přírodě, častější a intenzivnější problémy – to vše Ježíš Kristus označil skrze Bibli za znamení, která budou předcházet jeho druhý příchod. Tato znamení by nás měla vyburcovat k pozornosti a k tomu, abychom svého jediného Spasitele – Ježíše Krista – hledali. ON má totiž jako jediný moc nás zachránit z přicházejících problémů. Sám nám to zaslíbil. S láskou a trpělivostí čeká na naši odezvu.

  • Izajáš 43, 1-3
    Nyní toto praví Hospodin, tvůj stvořitel, Jákobe, tvůrce tvůj, Izraeli: „Neboj se, já jsem tě vykoupil, povolal jsem tvým jménem, jsi můj. Půjdeš-li přes vody, já budu s tebou, půjdeš-li přes řeky, nestrhne tě proud, půjdeš-li ohněm, nespálíš se, plamen tě nepopálí.Neboť já Hospodin jsem tvůj Bůh, Svatý Izraele, tvůj spasitel…

 

Předchozí článekStojíme na prahu kolapsu globální civilizace, varuje nová studie
Další článekPapež oznámil rezignaci, ten samý den Baziliku sv. Petra zasáhl blesk