Papežův astronom prohlásil, že biblická zpráva o mladé Zemi je „téměř rouhavá teologie“

79

The Sydney Morning Herald
Věda
a náboženství jsou často na kordy, ale papežský astronom bratr Guy Consolmagno prohlásil, že nutně nemusí být v konfliktu. Bratr
Consolmagno řekl, že zatímco doslovné čtení Bible tvrdí, že svět je mladý, tak setrvávání v této víře navzdory vědeckým důkazům svědčícím o opaku je prostě „špatná teologie.

Je to skoro rouhavá teologie,“ řekl agentuře Fairfax Media během své středeční návštěvy Brisbane. „Rozhodně tento názor není tradicí katolicismu a nikdy nebyl, a způsobuje nepochopení, co Bible vlastně je a způsobuje také nepochopení toho, co je věda.“ Celá zpráva na The Sydney Morning Herald

„Je to skoro rouhavá teologie

Pozadu ve svých prohlášeních nezůstal ani papež:

Teorie, podle nichž vesmír vznikl velkým třeskem a člověk jako druh je výsledkem evoluce, jsou správné, ale nijak nevylučují existenci Boha. V projevu na půdě Papežské akademie věd ve Vatikánu to řekl papež František, podle nějž církev nikdy netvrdila, že „Bůh je nějaký kouzelník s hůlkou“. Podle britského deníku The Independent může papežovo čerstvé vyjádření sebrat vítr z plachet zastáncům kreacionismu, podle nichž vesmír, Zemi i člověka stvořil Bůh v šesti dnech… Také František nyní apeloval, aby věřící odmítli představu, že svět vznikl náhodou. Evoluce je podle něj součástí „božího plánu“.
Viz zpráva na Aktuálně.cz

 

Poznámka

Každý má právo věřit, čemu chce. Ale pokud se někdo hlásí ke křesťanství, ke Kristu Stvořiteli, mělo by pro něj být Boží Slovo závazné. Proto je velmi opovážlivé a namyšlené, když člověk hlásící se ke křesťanství označuje Boží záznam za „špatnou teologii“ a dokonce“ téměř rouhavou teologii„.

Když Bůh říká, že On, Svrchovaný vládce a Stvořitel, stvořil tento svět do 6 dnů, pak stvořil tento svět za 6 dnů! Mohl ho stvořit za vteřinu, ale to, že to trvalo 7 dnů, nám má něco sdělit.

Pár myšlenek pro ty, kteří spojují evoluční a stvořitelskou verzi původu světa:

Bible říká, že Bůh stvořil svět za 6 dnů a sobotu oddělil pro odpočinek.
Evolucionisté tvrdí, že svět vznikl náhodou za miliardy let.
Třetí směr, kterému věří někteří křesťané říká, že  stvoření je slučitelné s evolucí!?

Pokud tomuto názoru věříte, odpovězte si na následující otázky?

  1. Dokáže všemohoucí Bůh stvořit svět za 6 dnů?
  2. Potřebuje Stvořitel celého vesmíru miliardy let k tomu, aby „rozhýbal“ a „ladil“ své dílo? Pokud si někdo myslí, že se vše vyvíjí, proč lidstvo a celá příroda právě teď zažívá snad největší krizi druhů?
  3. Papež tvrdí, že evoluce je Božím plánem… Slučuje se princip evoluce – boj o existenci a přírodní výběr –  s Boží podstatou, kterou je LÁSKA?
  4. Jak si vysvětlit pořadí stvoření? Nejdříve byly stvořeny rostliny – 3. den, teprve pak slunce – 4. den. Jak dlouho vydrží rostliny bez slunce?
  5. Pokud stvoření netrvalo 6+1 den, kde se zde vzal sedmidenní cyklus?

Papežův astronom prohlásil, že to není tradicí katolicismu„. Samozřejmě, že není, protože katolicismus není založen na Božím slově. Stejně jako v otázce dne uctívání, odpuštění, stavu po smrti, pekla, apod.

 

Předchozí článekPutin tvrdě kritizoval USA, usilují prý o světovou nadvládu
Další článekPolovina USA je pod sněhem. Existuje souvislost se změnami v Golfském proudění?