Papež volá po ustanovení globální morální autority

82

Výzvu k ustanovení globální morální autority učinil papež 3. prosince 2012 na plenárním zasedání Papežské rady pro spravedlnost a mír. Ta zasedala 3 dny na téma „politické autority a globálního vládnutí.“

Papež Benedikt XVI. volá po „vybudování světového společenství s odpovídajícím pravomocí“ k tomu, aby sloužilo „společnému dobru lidské rodiny.“ Mělo by se jednat o celosvětovou autoritu, která bude jakousi „morální silou“.

Mj. prohlásil: „Světová autorita jako způsob zajištění globálního míru a spravedlnosti by neměla být supervelmocí, ale především morální sílou s omezenou jurisdikcí…“

Celá zpráva např. ZDE nebo Catholicnews
Podobně AC24  Vatikán volá po globální genocidě

Ze strany Vatikánu se nejedná o první výzvu tohoto typu. Zde je malá rekapitulace podobných výzev:
2005 – Papež se postavil za Nový světový řád
2010 – Papež volá po světové politické autoritě
2011 – Vatikán znovu volá po světové autoritě a světové bance
2012 – Vatikán k OSN: „proč nejsme schopni ustanovit globální vládu?“
2012 – Papež volá po globální morální autoritě

Poznámka
Kdo by se asi měl stát onou „morální autoritou“? Odpověď není složitá – přeci papežství. V posledních letech – zejména za Jana Pavla II. – došlo k významnému posunu ve vnímání úlohy papežství ze strany dalších světových naboženství.

Vážení, žijeme ve výjimečné době, ve které se naplňují mnohá biblická proroctví. Ta směřují k slavnému příchodu Krále králů, Ježíše Krista. Jaký máme vztah s Ježíšem? Známe Ho? A jaký máme vztah k lidem okolo nás? Toužíme je zachránit pro věčné království?

Předchozí článekCenzura internetu je o krok blíž, vlády mohou šmírovat i šifrovaný obsah
Další článekKonec světa v roce 2012? – aktualizováno