Obama podepsal zákon umožňující zadržování občanů bez obvinění

95

abcNEWS – 31 . 12. 2011
Obama s výhradami podepsal zákon umožňující zadržování občanů

Prezident Barack Obama podepsal v době své dovolené na Havaji zákon „National Defense Authorization Act“  NDAA – Zmocňovací zákon národní obrany.

Ve svém prohlášení prezident oznámil, že zákon podepsal s výhradami ke klíčovým ustanovením zákona – včetně kontroverzní  části, která armádě umožní zadržet na území USA podezřelé z terorismu a to na dobu neurčitou. Zadrženi mohou být i američtí občané a to bez řádného obvinění!

Tyto právní úpravy byly ostře kritizovány skupinami, které hájí občanské svobody a mnohými demokraty spolu s republikánským prezidentským kandidátem Ronem Paulem. Ten situaci označil jako „sklouznutí do tyranie.“ Dva vysloužilí čtyřhvězdičkoví námořní generálové nedávno prostřednictvím New York Times vyzvali prezidenta, aby vetoval zmíněný zákon.

„Řádný proces bude minulostí,“ napsal Charles C. Gens Krulak a Joseph P. Hoar. „Současný zákon umožňuje armádě zadržet osoby zachycené na bitevním poli. Tento zákon však definuje území USA jako bitevní pole.
Celá zpráva na: abc News

Český tisk o takto zlomové události informuje velmi okrajově. Některé články se dotýkají problematiky jen částečně – např. článek Podezřelým z teroru hrozí „věčná“ vazba

Závěrem
Pokud si to shrneme: Obama podepsal zákon, který umožní americké armádě kdekoliv na území USA (nově definováno jako bitevní pole), zatknout civilistu a bez jakéhokoliv obvinění ho zadržovat ve VOJENSKÉ vazbě. Žádný řádný proces!

Co dodat? Snad jen, že biblická proroctví jsou jako vždy spolehlivá! To, co si Američané před několika lety nedokázali představit, se stává realitou, která ovlivní celý svět.
Viz článek Amerika – šelma s rohy beránka

Zajímavé video:

 

Předchozí článekMasové úhyny zvířat pokračují i v roce 2012
Další článekNejvětší démonická taneční show – Qlimax