Na autosalonu v Číně pózovaly pětileté modelky v bikinách

79

Českátelevize.cz – 21. 11. 2012
Ostrá kritika se snesla na hlavu organizátorů veletrhu aut v čínské provincii Chu-pej, kteří nechali vedle luxusních automobilů pózovat malé holčičky v bikinách.
Některým z „modelek“ bylo údajně pouhých pět let. Firma, která modelky najala, vyjádřila naději, že spor brzy utichne. Že by svým rozhodnutím udělala chybu, nepřiznala.

„Věříme, že se situace co nejdříve uklidní. Nepřejeme si o tom dál mluvit,“ řekl jeden ze zaměstnanců společnosti 7-Wind Model Costume, která silně nalíčené holčičky v plavkách a kozačkách postavila do vyzývavých póz společně s dospělými modelkami vedle prezentovaných vozů.

Fotografie děvčátek z veletrhu konaného minulý týden ve středočínském městě Wu-chan, které se objevily na internetu, vyvolaly vlnu nevole. „Morální hodnoty, které platily ještě před 30 lety, jsou pryč. Není právě toto důsledkem neomezené moci peněz?“ táže se jeden z účastníků diskuse na mikroblogu Weibo, který je čínskou obdobou Twitteru. „Je to obrázek morálního úpadku,“ dodává. „Je to odporné. Jejich rodiče musejí být posedlí touhou po penězích. Jak mohou nechat děti dělat něco takového?“ ptá se další z kritiků…
Celá zpráva ZDE

Poznámka
Není jednoduché psát tento komentář bez emocí. Chování zástupců firmy, která holčičky najala, tak rodičů, kteří to umožnili, budí právem znechucení.

Kdo dal právo dospělým lidem takto jednat s malými dětmi?

Přátelé, jsme daleko za hranicí toho, co se Bohu líbí a brzy se to změní. Ježíšův příchod ukončí i odporné zneužívání dětí. Učiní přítrž veškerému zlu a konečně zavládne pokoj a bezpečí. Bůh je láskyplný otec, ale také spravedlivý soudce. Každý se za své jednání bude zodpovídat.

Předchozí článekÚkazy na nebi
Další článekLetošní světové počasí bylo plné extrémů, ledovce rekordně tály