Mysterium hudby

99

Hudba a její vliv na posluchače je předmětem mnoha diskuzí a studií. Může vést k radosti, depresi, euforii…
Mnoho záleží na autorovi a inspirátorovi. Kým je však inspirována hudba, kterou tak rádi posloucháme? K jakým hodnotám se přiznávají největší popstar tohoto světa?
Pokud vás zajímá, kdo a jak může ovlivňovat prostřednictvím hudby váš život, shlédněte tato videa. Je dobré vědět, jaké poselství nám která hudba přináší a jaké cíle sledují její autoři.

Hudba a Bible
Hudba je zmíněna v Bibli více než 800x a více než 200x je v Bibli vyzváno zpívat k Boží slávě. Je tedy zřejmé, že hudba je významným  prvkem našeho fyzického a duchovního života.

V kontenxtu uvedených videí je dobré si nejdříve přečíst tyto verše z Bible:

Matouš 4:8-9 Poté ho ďábel vzal na velmi vysokou horu a ukázal mu všechna království světa a jejich slávu. „To všechno ti dám,“ řekl mu, „když padneš na kolena a pokloníš se mi.“ B21

Ezechiel 28:13-14 Byl jsi v Edenu, zahradě Boží, ozdoben všemi drahokamy: rubínem, topasem, jaspisem, chrysolitem, karneolem, onyxem, safírem, malachitem a smaragdem. Tvé bubínky a flétny byly zhotoveny ze zlata; byly připraveny v den, kdy jsi byl stvořen. Byl jsi zářivý cherub ochránce (lucifer), k tomu jsem tě určil, pobýval jsi na svaté hoře Boží, procházel ses uprostřed ohnivých kamenů,… ČEP

Proč např. Katy Perry, Kanye West, Eminem, Snoop Dogg nebo Bob Dylan hovoří o tom, že prodali svou duši ďáblu?

 

 

Přednáška – Mysterium Hudby 1 – Zeb Hourigan
český dabing  (6 částí po cca 10 minutách)

 

Dokument Odhalení hudebního průmyslu – FARHAN
české titulky (11 částí po cca 10 minutách)

Foto: Flick, Photos de Daniel

Předchozí článekJakl v ČT: Vliv Bilderbergu a zednářů se podceňuje
Další článekZáhadná úmrtí zvířat napříč celou planetou