Monitorování lidí v nebývalém rozsahu

92

AKTUALIZOVÁNO 7. 4. – 23:00 hod.
Z různých koutů světa přicházejí zprávy o událostech, které patrně vyústí v monitorování lidí, jenž nemá obdoby. A nástroje, které to umožní, máme ve většině případů už doma.

Mobilní telefony
Mobilní telefony jsou běžnou součástí našich životů. Voláme, posíláme SMSky, MMSky. Tzv. „Chytré telefony“ umí mnoho dalších věcí: být stále on-line na internetu, posílat emaily, platit (viz reportáž na ČT 24 Mobil jako peněženka) apod. Dá se očekávat, že  funkce těchto telefonů půjdou ještě dál. Telefony mohou být skvělými pomocníky, ale jsou naprosto bezkonkurenčním nástrojem pro sledování našeho pohybu, komunikace, plateb a dalších aktivit.

Internet
Mobilní telefony jsou stále častěji on-line na internetu. Každý, kdo používá internet, zanechává stopy v tomto virtuálním prostoru. Počínaje vaší IP adresou počítače přes místa vašeho připojení, vámi navštívených www stránek, emailů a vrcholem všeho jsou vaše profily na sociálních sítích.

Řada lidí profily obohacuje velmi cennými osobními informacemi. Lidé tak de facto vyzrazují své záliby, zájmy, kamarády apod. Této skutečnosti využívá např. CIA, která se ani netají tím, že díky sociálním sítím (konkrétně Facebooku) šetří miliony dolarů, protože informace jí vlastně každý poskytuje zcela zdarma a na jednom místě. Viz video:

http://youtu.be/Xk3I-a3CJdo

Kamerové systémy a bezpilotní letadla
Ve městech kamerové systémy a nad malými městy a vesnicemi bezpilotní letadla. Tato letadla pomalu vstupují do hry – viz článek Bezpilotní letouny budou sledovat území na USA i EU. Vývoj těchto letadel jde rychle kupředu – viz např. článek USA v tichosti vyvíjejí bezpilotní letouny na jaderný pohon. Proč na jaderný pohon? Vydrží rozhodně déle…
Městské systémy jsou dnes tak dokonalé, že dokážou člověka „provázet“ podle obličeje po celém monitorovaném území. Viz video

http://youtu.be/Okk26NOLry8

AKTUALIZACE:
Horkou novinkou v oblasti rozpoznávání obličejů je japonský kamerový systém CCTV. Tento systém umí automaticky rozpoznat tvář a určit shodu až s 36 miliony tváří. Vše za pouhou jednu sekundu. Výsledky jsou zobrazeny okamžitě…
Více na The Daily Mail nebo video níže:

Televize a další domácí spotřebiče, které jsou připojeny on-line k internetu
Možná budete překvapeni i tím, že  pro mnohé domácí mazlíček, televize, může být cestou k monitorování a tím úniku informací o vás a vaší rodině. Opět CIA plánuje využívat tato zařízení ke svým potřebám – viz článek na The Daily Mail.

Jedním z horkých favoritů na „domácího špiona“ je HI-TECH televize Samsung se zabudovanou HD kamerou, mikrofonem a potřebným softwarem.
V podstatě neexistuje způsob, jak kameru, mikrofon a software vypnout, takže si uživatelé nemohou být na 100% jistí, že Samsung nesbírá jejich osobní a citlivé údaje a nepředává je pak dál třetím stranám. Tyto televize nemají totiž na rozdíl od ostatních kameru a mikrofon jako doplňkové příslušenství, které je možné odpojit jedním USB kabelem, říká Gary Merson – viz další článek na The Daily Mail.
Máme tedy mnoho techniky, která nás může monitorovat od rána do večera, ale možná namítnete, že to není legální. I v této otázce dochází k průlomům v legislativách. Opět díky logickým argumentům – ve jménu boje proti kriminalitě a terorismu se věci mění.

Příkladem může být Nejvyšší soud USA. Může brzy dovolit, aby američtí uživatelé chytrých telefonů (Smart phonů) byli sledováni policií bez soudního příkazu. Viz zpráva na BBC. Není bez zajímavosti, že se jedná o Nejvyšší soud USA, který je poprvé v historii bez zástupců protestantských církví.

Ale věci se posouvají dál. V Británii usilují o přijetí zákona, který by umožnil monitorovat hovory, e-maily, texty a návštěvy webových stránek. Pokud zákon projde, internetové firmy budou muset na vyžádání poskytnout zpravodajské agentuře GCHQ přístup k veškeré komunikaci. Viz článek na BBC. Před tímto zákonem samozřejmě internetové firmy varují – viz článek na The Guardian.

Nedávno jsme také byli svědky snahy zásadním způsobem omezit svobodu internetu. Dokonce největší internetová encyklopedie Wikipedia demonstrativně vypnula na jeden den svůj mateřský web. Viz zpráva Svobodný internet? Dlouho už ne… nebo Právnička: ACTA staví autorská práva nad svobodu projevu.

Nová špionážní střediska
Sesterská agentura CSEC, NSA, buduje silně opevněné špionážní středisko NSA DATA CENTER za 2 miliardy dolarů v Bluffdale v Utahu, které zahájí provoz do září 2013. V Kanadě se staví také podobné zařízení: Vynořující se infrastruktura policejního státu nového světového řádu

V prvním případě stojí za stavbou NSA – Národní bezpečnostní agentura. Ta je odpovědná za sběr a analýzu zahraniční komunikace, koordinuje, řídí a provádí vysoce specializované činnosti, jejichž účelem je získávání zpráv zahraničních rozvědek. Viz Wikipedia

„Účelem střediska v Utahu je: zachycovat, dekódovat, analyzovat a ukládat obrovské objemy světové komunikace, na cestě ze satelitů a po podzemních a podmořských kabelech mezinárodních, zahraničních a domácích sítí… do téměř bezedných databázích budou ukládány všechny formy komunikace, včetně kompletních obsahů soukromých e-mailů, mobilních hovorů a vyhledávání na Google, jakož i všechny typy stop osobních údajů – parkovací lístky, cestovní itineráře, nákupy knih a další digitální „drobný odpad“.

Závěrem
Události jasně ukazují, že absolutní přehled nad životy jednotlivců získávají státní a soukromé instituce. Těsně před druhým příchodem Ježíše Krista se stane to, že státní moc se spojí s ideologií – tentokrát v celosvětovém rozsahu. Co takovéto spojení přináší, známe např. ze středověku.

Oproti středověku však v současné době disponujeme úplně jinou technikou a bylo by naivní si myslet, že tato technika nebude využita pro potřeby monitorování a vynucování zájmů oné vládnoucí moci uvedené v biblické knize Zjevení 13.

Svět se posouvá a platí to pro všechny: věřící i nevěřící. Rozdíl je pouze v tom, na jaké straně budeme stát nejen při posledních událostech. Zda na straně padlého cheruba Lucifera, který se stal satanem, nebo na straně Krále králů a Pána pánů, Ježíše Krista.

Zatím máme svobodu, tak ji využijme pro hlásání naděje na věčný život srkze Ježíše Nazaretského, který zemřel proto, abychom my všichni mohli získat věčný život!

 

Předchozí článekZdruženie chce obmedziť prácu cez sviatky a nedele
Další článekÍrán v sobotu odříznou od mezinárodního bankovního systému