Mobil jako peněženka

79

Aktuálním trendem, nad kterým zaplesá srdce každého příznivce moderních technologií, je bezhotovostní platební styk pomocí mobilních telefonů. Přelomem pro bezkontaktní platby mobilem by měl být rok 2012. Ale…

Česká televize odvysílala zajímavou reportáž s názvem Mobil jako peněženka. Z této reportáže je patrné, jaké jsou moderní trendy v platbách a jaká je a bude úloha mobilních telefonů.

Např. americká společnost ISIS testuje spolu s operátory systém ve státu Utah.
Podívejte se na reklamní video:

Jakýmsi startem mají být letní Olympijské hry v Londýně, kde budou bezkontaktní technologie hlavním způsobem plateb.

Mobilní telefony pro bezdotykové platby používají systém NFC, který je určen pro přenos dat na krátké vzdálenosti. V současné době brání masivnímu rozšíření skutečnost, že ne všechny telefony podporující NFC. Dá se však očekávat, že nové telefony tuto technologii podporovat budou. Je to v zájmu prodeje. Jasným signálem je nová řada iPhonů, která bude NFC podporovat.

V Evropě je více jak 215 tisíc NFC terminálů, do 2 let se odhaduje cca 260 milionů terminálů  na celém světě.

Celá reportáž na ČT24

Poznámka:
V článcích Bezhotovostní společnost – nástroj moci a Bezhotovostní svět II. jsem již psal o možnostech bezhotovostního platebního systému, který je momentálně velmi užitečný. Jeho pozitiva však končí ve chvíli, kdy se tento systém stane nástrojem k restrikcím.

Nedávná zkušenost Íránu, který byl odpojen od světového platebního systému, je jasným signálem, jak dopadnou jednotlivci a klidně celé státy, pokud nebudou svolní těm, kteří vládnou světové ekonomice. Viz Írán v sobotu odříznou od mezinárodního bankovního systému.

Ale zpět k bezhotovostním platebním systémům. Mohou mít souvislost s biblickými proroctvími? O jedné souvislosti můžeme přemýšlet.

Přijde doba, kdy lidé přijmou buď pečeť Boží, nebo znamení šelmy. Přijetí znamení šelmy bude podmínkou pro to, aby lidé mohli nakupovat a prodávat. Chudí, bohatí, svobodní, otroci, prostě všichni. Ti, co budou mít Boží pečeť, budou odříznuti od systému.

V této souvislosti je nutné zdůraznit, že mobilní telefony nemusí být jediným nástrojem, který může zajistit toto vyloučení ze systému. Může to být mnoho dalších věcí.

Je dobré vědět o těchto věcech, ale rozhodně nejdůležitější je vědět, co znamená přijetí Boží pečeti. O tom někdy příště…

Předchozí článekÍrán v sobotu odříznou od mezinárodního bankovního systému
Další článekProč je tolik zemětřesení?