Množení medúz poukazuje na vážný problém světových oceánů

83

Vědci zaznamenávají množící se populace medúz ve světových oceánech. Zdaleka se nejedná o problém pouze pro milovníky plavání, situace je daleko vážnější. Odborníci dokonce tvrdí, že rapidně rostoucí počet medúz za poslední desetiletí indikují zhoršující se stav světových oceánů.

Evropští vědci varují, že nárůst počtu medúz může ohrozit nejen rozmanitost živočichů v mořích, ale také zdraví turistů na plážích ve střediscích od Středozemního až po Černé moře.

„V posledním desetiletí sdělovací prostředky hlásí čím dál tím vyšší výskyt volně plovoucí formy žahavců se zvonem a žahavými rameny,“ uvádí zpráva, z níž cituje server CNN. „Tisíce turistů byly požahány a rybolovný průmysl zaznamenává škody a ztráty.“

Barcelonský Ústav mořských věd „letos na jaře zaznamenal nárůst jednoho z nejjedovatějších druhů medúz, Talířovky svítivé (Pelagia noctiluca – na snímku) podél pobřeží Katalánie a Valencie“.

Jednou z příčin doslova explodující medúzí populace v posledních letech je globální oteplování a nadměrný lov ryb. Tím z moří mizí přirození predátoři medúz, takže jejich počet může nerušeně stoupat.

Zpráva na CBC nebo Ekolist


Komentář

Mnoho biblických proroctví se nám plní přímo před očima. Jedno z nich říká, že svět před druhým příchodem Ježíše Krista bude jako za dnů Noe. V té době byla země zkažená (Genesis 6:11). V následujícím verši je uveden také důvod: „byla zcela zkažená, protože všechno tvorstvo pokazilo na zemi svou cestu.“   (Genesis 6:12)

V souvislosti se stavem moří je nutné zmínit i další proroctví, které hovoří o 3. ráně, která dopadne na zem těsně před druhým příchodem Ježíše Krista.

  • Zjevení 16,3 | Druhý vylil svou nádobu na moře: a změnilo se v krev jako krev zabitého a všechno živé v moři zahynulo.

Třetí rána bude sice znamenat vyhynutí života v oceánech, jenže tento nehezký konec nepřijde z minuty na minutu. Jedná se o již probíhající proces, který zejména díky lidské činnosti ničí v mořích vše živé (nadměrný rybolov, odpady, nukleární výbuchy, oteplování…). Jen díky Boží milosti a ochraně (Zj 7,1) prozatím nesklízíme v plnosti, co jsme zaseli.

Navíc nás má vážné narušení rovnováhy moří, jehož jsme již několik let svědky, burcovat! Jedná se o varovný „hlas“ třetí polnice.

  • Zjevení 8,8-9 | …Třetina moře se obrátila v krev a zahynula třetina mořských tvorů …

Přátelé, bezpochyby se nacházíme ve výjimečném období naší země a vlastně celého vesmíru. Ježíš burcuje svůj lid proto, aby se připravil. Ježíš přichází sice jako zloděj (Zjevení 16,15), ale jako zloděj, který tluče (Zjevení 3,20) a dokonce jako zloděj, který troubí…

Boží Syn pro naši záchranu udělal, co mohl a brzy přijde. Nyní už záleží na nás, zda budeme chtít slyšet Jeho přicházející kroky a přijmout Jeho nabídku věčného života.

Předchozí článekPapež František: „ateisté, kteří činí dobro, mohou do nebe“
Další článekLidé protestují na mnoha místech světa