Lze dětem utajit existenci pohlaví? Ve Švédsku ano!

5

Žena.cz – 20. 11. 2012
Jsi holčička, nebo chlapeček? Tak se ve Švédsku ptát nesmíte! Lingvisté dokonce upravili jazyk, aby neobsahoval rod mužský a ženský. Vyšla také první dětská knížka, jejímž (nebo jejíž) hlavním hrdinou (nebo hlavní hrdinkou) je bezpohlavní dítě Kivi.

„A aby toho nebylo málo, do školek chodí konzultanti dohlížející na bezpohlavnost hraček. Autíčka pro chlapečky a panenky pro holčičky nejsou vhodné. Povoleny jsou kostky, stavebnice, omalovánky. Děvčátka jsou podporovaná v přestrojování za rytíře a chlapečkové za zachraňované princezny,“ popisuje sociolingvista Jaroslav Suk, český emigrant žijící ve Švédsku, ve svém článku na webu Česká pozice..

„Autoři jazykových změn vyšli z ideologické teze, že rozdíl mezi pohlavími je sociální konstrukcí, a tudíž se ho snaží uměle napravit,“ konstatuje Jaroslav Suk

A tak má nyní švédština dva genderově seriózní gramatické rody: neutrum (rod střední) a reale, gramatický rod, který vznikl sjednocením mužského a ženského rodu, a k němuž nyní přibylo i bezrodé zájmeno hen. Světlo světa už dokonce spatřila i první kniha pro děti s novou gramatikou. Jmenuje se Kivi & Monsterhund (Kivi a Pes-netvor) a hlavním hrdinou je bezpohlavní dítě Kivi.
Celá zpráva ZDE

Podobné články:
Nový program v australských školách: „heterosexualita není normou“
Z úředních listin ve Francii mají zmizet slova matka a otec
Evropa hodlá zničit tradiční rodinu a sexuální identitu

V Británii mohou učitelé riskovat vyhazov, pokud nebudou podporovat homosexuální sňatky (anglicky)

Poznámka:
To, čeho jsme svědky, není nic jiného než masivní a systematický útok na tradiční model rodiny. Ďábel ví, proč to dělá!