Lidstvo má na nutné změny 40 let, poté hrozí katastrofa

73

Novinky.cz – 30. 4. 2012
Nebude-li omezena spotřeba v bohatých státech a rapidní růst populace v chudých zemích, bude dosavadní život na planetě neudržitelný a lidstvu v příštích dekádách hrozí nejrůznější katastrofy. Ve své zprávě o tom varovali vědci z britské Královské společnosti.

„Toto je absolutně kritické období pro lidi a planetu,“ řekl ke zprávě People and the Planet, připravované téměř dva roky, vedoucí výzkumu a držitel Nobelovy ceny za lékařství John Sulston. Poukázal na „hluboké“ změny v přírodě a v oblasti lidského zdraví. Podle Sulstona má však lidstvo budoucnost ve svých rukou. „Není to nic předem daného, nic, co se děje mimo lidstvo, je to v našich rukou,“ prohlásil.

„Pokud vezmeme v úvahu varování a doporučení ve zprávě, můžeme svět během následujících 30-40 let posunout směrem k udržitelné ekonomice a většině populace zajistit lepší život. Pokud tak neučiníme, budeme s největší pravděpodobností čelit katastrofě nevídaných rozměrů,“ citovala ze zprávy ČTK.

Planeta je podle vědců schopná uživit devět miliard lidí, ale pouze za předpokladu, že její zdroje budou distribuovány rovnoměrněji než dnes.

Celá zpráva na Novinky.cz nebo Lidovky.cz

 

Předchozí článekČeši jsou největší „závisláci“ na světě, vedou v alkoholu i konopí
Další článekOkultní symboly 6 – „Vševidoucí oko“ boha Hora