Lidé byli nejchytřejší ve starověku a od té doby podle vědce hloupnou

79

Idnes.cz – 14. 11. 2012
Průměrná inteligence lidí postupně slábne, tvrdí americký vývojový biolog. V odborném časopise to zdůvodňuje tím, že před mnoha tisíci lety, kdy se lidé ještě v malých skupinkách potulovali divočinou, byly intelektuální schopnosti pro přežití jednotlivce rozhodující.

Lidská inteligence prý závisí na 2 000 až 5 000 genech, které jsou podle Crabtreeovy studie velmi náchylné k mutacím. Vědec se podle agentury DPA domnívá, že lidstvo za posledních 120 generací, tedy asi za 3 000 let, postupně „hlouplo„.
Celá zpráva na idnes.cz

Poznámka
Kromě závěru vědce tento trend dokazuje celá řada jiných skutečností. Ve starověku existovaly velmi vyspělé kultury a jejich pozůstaky můžeme vidět i my.

Např.: Mayská civilizace a její kalendář, šedesátková soustava a astrologie, které vznikaly přibližně 2.000 př. n. l. Také se stavělo a ne lecjakým způsobem. V  době Babylonské říše např. Zikkuraty, které dokazovaly vyvinutou civilizaci a v té době spatřily světlo světa některé ze 7 divů světa. Stojí za představu, jak by dnešní slušně vybavená civilizace se svými prostředky tyto monumentální stavby realizovala.

Co to tedy znamená?
Buď se z jednoduché buňky vyvíjí stále dokonalejší a zdravější lidská bytost (to říká evoluční pojetí našeho původu), nebo se na lidské bytosti (na počátku dokonalé) stále více projevují důsledky hříchu. To říká stvořitelský model našeho původu.
Posuďte sami.

Ellen Gould White píše:
Předpotopní věk nebyl, jak se často předpokládá, dobou nevědomosti a barbarství. Lidé měli úžasné tělesné a rozumové schopnosti a jejich přednosti se nedají s ničím srovnat. Jejich duševní schopnosti se rozvíjely od malička a ti, kdo měli v úctě Boha, rostli v poznání a moudrosti po celý život. Vynikající učenci naší doby by se v porovnání s nimi jevili jako trpaslíci, což se týká jak mentální, tak fyzické síly. Jak se zkracoval věk člověka a ubývalo mu tělesné síly, zmenšovaly se i jeho rozumové schopnosti.
…Byli to lidé mimořádného intelektu a úžasných znalostí…
Kniha Na úsvitu dějin, kapitola Šét a Henoch, strana 44-46

 

Předchozí článekDr. Stuart Hameroff: Můžeme dokázat existenci posmrtného života
Další článekPřipravují se na apokalypsu