Izrael zvažuje neděli jako den odpočinku

72

Politické vedení Izraele zvažuje ustanovení neděle jako oficiálního dne odpočinku.
Na toto téma proběhla v řadách izraelských politiků minulý týden významná diskuze, jejímž obsahem byla možnost ustanovení neděle jako oficiálního dne volna v židovském státu…

Podle vyjádření některých představitelů však přijetí neděle neznamená, že by židé přijali doktrínu některých křesťanů, kteří biblický sedmý den sobotu změnili na neděli (první den).

Významní izraelští podnikatelé, kteří podporují volnou neděli,  argumentovali také např. tím, že jejich zahraniční obchodní partneři v neděli nepracují.

Silvan Shalom, izraelský ministr pro regionální rozvoj prohlásil, že izraelské finanční trhy by mohly profitovat spíše tím, že budou koordinovat pracovní týden s velkými západními ekonomikami, ve kterých se pracuje od pondělí do pátku, než s muslimskými sousedy, kteří mají většinou pracovní týden od neděle do čtvrtku.

Izraelský Premiér Benjamin Netanjahu v pondělí 4. 7.  pověřil ředitele Národní ekonomické rady vlády, profesora Eugene Kandela, aby posoudil možnosti ustanovení neděle jako dalšího dne odpočinku, namísto pravidelného pracovního dne.

Více informací na  Israeltoday, Ynetnews.com, Bloomberg.com

Poznámka
Někteří lidé ještě možná pochybují o tom, že neděle bude uzákoněna a poté také vymáhána jako den odpočinku.
Pokud ale uvážíme, že se k tomuto hnutí připojují další země, včetně Izraele, pochybnosti budou postupně mizet. V globálním měřítku se mračna stahují a je pouze otázkou krátkého času, kdy budeme svědky masivního prosazování neděle, jako dne odpočinku a uctívání.

V otázce uctívání se však jedná o den, který Bůh jako den pro své uctívání neustanovil.  Tím vždy byla, je a bude pouze sobota. To připouští také papež.

Předchozí článekČínská kultura nese stopy biblických zpráv
Další článekMalajsie navazuje diplomatické vztahy s Vatikánem