Izrael a USA se posouvají k bezhotovostní společnosti

96

Israel Today zveřejnil informaci, že zvláštní výbor pod vedením Harela Lockera, vysoce postaveného úředníka kabinetu premiéra Benjamina Netanjahu, doporučil třífázový plán pro ukončení hotovostních transakcí v Izraeli. Důvodem je mj. boj se šedou ekonomikou a zvýšení daňových výnosů. Celá zpráva ZDE.

Podobnou zprávu týkající se USA zveřejnil CBN. Amerika se pomalu, ale jistě posouvá k bezhotovostní společnosti, firmy přicházejí s jednoduššími způsoby, jak mohou lidé platit elektronicky. New York Times uvádí, že banky a obchodníci se snaží vyvinout nové platební systémy pomocí mobilních telefonů. Pracuje se na systému, jak chránit osobní údaje zákazníků. „Pokud bychom se posunuli na skutečně bezhotovostní společnost, nebude to pro většinu Američanů velká změna“ říká Greg McBride, vedoucí finanční analytik Bankrate.
Lidé si již zvykají platit bezhotovostně. Téměř jeden z 10 Američanů už papírové peníze během dne nepoužívá. Celá zpráva ZDE

Poznámka:
Obě zprávy jsou jedny z mnoha, které ukazují, že vyspělé ekonomiky se posouvají k bezhotovostní společnosti. Bezhotovostní společnost není samo o sobě nic špatného. Zlá situace nastane, až tento systém bude zneužit. Lidé tak budou díky závislosti na bezhotovostním (lehce zneužitelném) systému velmi zranitelní. Proroctí z knihy Zjevení říká:

  • Zjevení 13 | 16-17  A (šelma*) nutí všechny, malé i veliké, bohaté i chudé, svobodné i otroky, aby měli na pravé ruce nebo na čele cejch, aby nemohl kupovat ani prodávat, kdo není označen jménem té šelmy** nebo číslicí jejího jména.

Vysvětlení indentity šelem:
* šelma 1
** šelma 2

Možná jste si povšimli, že jedním z prostředů pro rozhýbání tohoto systému jsou mobilní telefony. Logicky – mobil má v podstatě každý. Z tohoto úhlu pohledu je zbytečné čekat na čipování, o kterém se poslední dobou tolik hovoří. Možná někdy čipování lidí bude povinné, ale pro rozhýbání systému, který dokáže monitorovat pohyb, komunikaci a umožňovat bezhotovostní platby není potřeba. Již běží díky vašim mobilům.
Řada lidí se také mylně domnívá, že čipy budou znamením šelmy. Z řady jiných a z výše uvedeného důvodu není čip znamením šelmy.
Vysvětlení toho, co znamení šelmy je, naleznete ZDE

Foto: CBN video reprodukce

Předchozí článekŠarlatovému písmenu zatím nikdo nedokázal čelit. Použijí teď USA tuto ekonomickou superzbraň?
Další článekMořský slimák má Darwinovu teorii na háku