Hledá se ekonomický „spasitel“

94

Světová ekonomika se ocitá v komplikované situaci  a řada vlivných osobností se shoduje na tom, že je zapotřebí radikálních změn a především jednotící moci, která by nastolila pořádek. Sean Egan otevřeně mluví o potřebě globálního spasitele!

V srpnu 2011 se politolog Petr Drulák zmínil, že svět potřebuje něco jednotícího, něco jako císaře, nebo papeže. Jinak nás čeká nestabilita.

Dál ve svých komentářích jde Sean Egan, prezident americké společnosti Egan-Jones Ratings v rozhovoru pro televizi Bloomberg. V souvislosti s vyhlídkami řešení evropské finanční krize doslova řekl: „hledáme spasitele, ale zatím se nenašel“
Celé video naleznete zde – Čas cca od 4:20 min.

Kdo by ale mohl být oním spasitelem? Někdo velmi bohatý s celosvětovým vlivem. Vzhledem k tomu, že základem každé finanční krize je především krize morální, dá se očekávat i morální rozměr této autority… Existuje nějaké instituce, či osobnost, která by naplnila všechny uvedené aspekty? Existuje!

V dubnu 2012 Grada vydala knihu Vatikán od Erbachera Jürgena.  Tento německý autor zde Vatikán označuje za „nejbohatší instituci světa“ a rozebírá mnoho aspektů Vatikánu, včetně toho, jakým způsoben a prostřednictvím kterých institucí investuje.

Jürgen mj. uvádí, že o portfoliu Vatikánu se ví málo, ale ze tří čtvrtin se skládá z pevně úročených cenných papírů a zbytek jsou akcie. A teď důležitá věta: koncentruje se na evropské a severoamerické státní půjčky!!!
V této souvislosti jen malá perlička: Vatikán sice v roce 1968 zakázal hormonální antikoncepci, nicméně se ukázalo, že samotný Vatikán vlastní akcie italské farmaceutické společnosti, která antikoncepci vyrábí. Více o knize najdete ZDE.

Nedá se nevzpomenout, že v říjnu 2011 Vatikán opět volal po razantním řešení ekonomické krize a přišel s vlastním návrhem řešení – založení světové centrální banky. Zprávu naleznete např.  na Gazeta.ru a třeba IHned.cz. Není to jediné volání Vatikánu po celosvětové moci. Např. v roce 2005 papež podpořil Nový světový řád.

Jaký bude další vývoj?
Bible říká, že přijde okamžik, kdy deset králů svěří svou moc šelmě (papežství):

  • Zjevení Janovo 17:12-13 (B21)
    Deset rohů, které jsi viděl, je deset králů, kteří se ještě neujali kralování, ale mají přijmout moc jako králové v jednu hodinu spolu se šelmou.  Ti mají jedno mínění a svou sílu a moc dají šelmě.

Kdy dojde k situaci, že 10 králů svěří šelmě svou moc, se přesně neví. Za povšimnutí stojí, že budou zajedno ve svých úmyslech. Co sjednotí jejich úmysly? Co třeba ekonomická krize?

Před několika dny se v médiích objevila zpráva, že 10 evropských států chce federalizovat Evropu po vzoru USA, právě kvůli ekonomickým problémům. V tomto kontextu komentář Seana Egana o hledání spasitele přináší další potencionální rozměr události.

Není zřejmé, zda se jedná o oněch 10 mocností z knihy Zjevení. To ukáže čas. Zmíněné události jsou však přinejmenším náznakem toho, jak by událost popsaná ve Zj. 17.13 mohla vzniknout. Navíc je nesporným faktem, že EU a více méně celý svět prochází obdobím, které je v podstatě živnou půdou pro zrození událostí uvedených ve Zj 17.13.

HN napsaly: „EU je na cestě ke Spojeným státům evropským. V Bruselu se dohodly věci, které byly před pár měsíci ještě nepředstavitelné. Evropa podle mnohých vytvořením bankovní unie míří k federaci. Záchranný fond je zárodkem společných dluhopisů i společného ministerstva financí“. Celou zprávu najdete ZDE.

Závěrem
Blible říká, že šelma (papežství) získá znovu svou moc. Až se to stane, bude svět jen krůček od setkání se svým Stvořitelem.

Bůh ve své lásce nechal důležité věci zapsat do Bible proto, abychom byli včas informováni a také proto, abychom rozpoznali znamení, těšili a připravili se  na brzký příchod Krále králů a Pána pánů, Ježíše Krista.

 

Předchozí článekDětský web „Habbo Hotel“ je plný pornografické komunikace
Další článekSkoro polovina Němců by se vzdala suverenity výměnou za stabilitu