Rekordní počet tornád pustošil v dubnu hlavně jih USA

77

AKTUALIZOVÁNO
Noviky.cz – 27. dubna 2011
Rekordní počet tornád pustošil v dubnu hlavně jih USA
Životy nejméně jedenácti lidí si vyžádaly bouře a tornáda, které pustošily jih a jihovýchod USA. Ve státě Mississippi, kterým se bouře přehnala v noci na středu místního času, přišlo o život šest osoby, Jednu oběť hlásí Arkansas a čtyři Alabama. V dubnu v USA zaznamenali rekordní počet tří set tornád, uvedla CNN.

Průměrný počet tornád v dubnu je 116, letos jich ale může být přes tři sta.
Jen v úterých jich meteorologové napočítali 39. „Bouře jsou neuvěřitelně prudké a postihují velké oblasti,“ uvedl Greg Carbin z bouřkového střediska v oklahomském Noranu.
Celá zpráva ZDE

Noviky.cz – 18. dubna 2011

Sedmi státy USA se přehnalo na 200 tornád, 45 lidí zemřelo
Nejméně 45 mrtvých si vyžádala tornáda, která se v uplynulých třech dnech přehnala sedmi státy na jihovýchodě Spojených států. Úřady zaznamenaly zprávy o nejméně 230 tornádech, ovšem v některých případech se mohlo jednat o smršť.

„Až bude ukončeno sčítání, pravděpodobně nám z toho vzejde historicky největší výskyt tornád,“ řekla stanici CNN meteoroložka Jacqui Jeras. Tornáda společně s bleskovými povodněmi, hromy a krupobitím přinesla na pevninu bouře, která se utvořila nad Tichým oceánem.

Ačkoliv se v dubnu a květnu na americkém jihu tvoří tornáda nejčastěji, poslední bouře byla nezvykle rozsáhlá a vytrvalá.
Celá zpráva ZDE

 

Předchozí článekThe Skyangel Cowboy
Další článekRada Evropy má strach z kreacionismu