Havlův Římský klub: Lidstvo zachrání jen světová diktatura

75

Reformy.cz – 4. 2. 2012
Světová elita je nadšena 360 let starou knihou od prvního velkého filosofa totalitarismu. Jmenuje se Thomas Hobbes.

O Havlově členství v Římském klubu se nemluví

Konstatování veřejného tajemství, že Václav Havel byl členem Římského klubu, vyvolalo docela poprask. Byl to můj nejčtenější článek na Neviditelném psu vůbec. Mnoho čtenářů se vzpíralo uvěřit, že by ten milý člověk mohl být členem organizace, která má autoritářské sklony. Chcete další důkazy? Máte je mít.

V knize „Umění vládnout“ (The Capacity to Govern)  Římský klub hovoří o Globálním Leviatanovi. Leviatan je gigantická obluda, o které se píše v Bibli. Zde je Leviatan metaforou pro gigantický superstát, světovládu.

„Aplikujeme v globálním měřítku myšlenku Thomase Hobbese o možnosti a zřejmě nezbytnosti, že pokud slabší prostředky selžou, zavést světový polo-autoritářský režim, který by zavedl opatření nutná k přežití lidstva.“ (Slovníček pojmů, heslo „Globální Leviatan“, str.  xiv)

Celý článek na Reformy.cz

Poznámka:
Jedná se o jeden z řady článků, který může pomoci pochopit dění  v nevyšších politicko-ekonomických kruzích. Výsledkem těchto aktivit mocných světa bude to, co je popisováno v knize Zjevení 13. a  17. kapitole.

Předchozí článekPrávnička: ACTA staví autorská práva nad svobodu projevu
Další článekKatolická a pravoslavné církve ve Velké Británii za větší teologickou jednotu