Filipíny jsou v troskách, tajfun zabil přes 10 000 lidí

71

Aktuálně.cz – 10. 11. 2013
Tajfun Haiyan připravil ve filipínské provincii Leyte o život nejméně 10 tisíc lidí.

Také škody jsou katastrofální. Podle šéfa regionální policie Elmer Soira bylo zničeno zhruba 70 až 80 procent území, přes které se tajfun v Leyte přehnal.

Dalších 300 potvrzených obětí a 2000 pohřešovaných hlásí ostrov Samar.

K nejhůře postiženým místům patří město Tacloban, kde žije asi 220 000 lidí. Město zaplavily mořské vlny prý až do čtyřmetrové výšky. Na televizních záběrech bylo vidět bezvládná těla plující ve vodě, popadané stromy a sloupy elektrického vedení, zřícené domy a uplakané děti čekající na střechách ještě stojících obydlí na pomoc.
Celá zpráva ZDE

Poznámka:

Ellen Gould White ve své knize Velké drama věků napsala:

Satan se lidem představuje jako velký lékař, který umí vyléčit všechny jejich nemoci, přitom však nemoci a neštěstí přináší, až se celá velká města mění v trosky a poušť. Působí i dnes. V neštěstích a pohromách na moři i na souši, ve velkých požárech, v pustošivých vichřicích, v hrozných krupobitích, v bouřích, zátopách, záplavách, zemětřeseních, na všech místech a tisícerými způsoby projevuje svou moc. Ničí úrodu, což má za následek hlad a bídu. Znečišťuje vzduch smrtelnou nákazou a tisíce lidí pak umírají. Tyto katastrofy budou stále častější a rozsáhlejší. Rány přijdou na lidi i zvířata. „Truchlit, vadnout bude země… Nejvznešenější z lidu země budou chřadnout. Zhanobena je země svými obyvateli, neboť přestoupili zákony, změnili nařízení, porušili věčnou smlouvu.“ (Iz 24,4.5)
Celá kapitola/kniha

Bůh je láska a jedině Boží milost v této chvíli ještě drží „větry“ (Zj 7,2), které dopadnou na zem v plné síle. Jsou drženy do doby, než bude zapečetěn Boží lid.

Předchozí článekForbes: Papež František čtvrtým nejmocnějším mužem planety
Další článekStav světových oceánů – velký problém