Evoluce vs. Bůh

88

Jsme produktem náhodných procesů, nebo jsme dětmi milujícího nebeského Otce? Čemu věříte vy?

Podívejte se na jedno zajímavé video a pár jedinečných fotografií…


Video

Nezapomeňte si zapnout české titulky (ikonou CC). Ve videu je několikrát zmíněno peklo. Pokud chcete znát biblickou pravdu o pekle a o věčném osudu těch, kteří se rozhodli nepřijmout Boží nabídku záchrany, doporučuji článek Pravda o pekle.

Poznání roste
Moderní technika umožňuje vidět věci, které dříve tolik patrné nebyly. Např. struktura sněhových vloček a ledových kristalů.
Proč by i takto nepatrné struktury měly být hezké, pokud mají být „pouze“ funční? Krása je jeden z významných argumentů proti víře s názvem Evoluce. Evoluce prohlašuje, že přežívá funkční a silnější. Ale proč by to mělo být současně také krásné, když krása je pro evoluci něčím jaksi nadbytečným?

Tvary, které můžeme obdivovat, jsou dané přírodními zákony a zákonitostmi. Ale každý zákon má svého autora!

Celá galerie na FLICKR

Bůh vs. evoluce
V podstatě jsou pouze dvě verze původu života. Evoluce nebo Stvoření.
Někteří křesťané se snaží tyto dvě verze spojovat dohromady. Logicky to však není možné.

Pár poznámek:

  1. Dokáže všemohoucí Bůh stvořit svět za 6 dnů?
  2. Potřebuje Stvořitel celého vesmíru miliardy let k tomu, aby „rozhýbal“ a „ladil“ své dílo?
    Pokud si někdo myslí, že se vše vyvíjí k dokonalosti (téze přírodního výběru podle Darvina), proč lidstvo a celá příroda právě teď zažívá snad největší krizi druhů?
  3. Slučuje se nemilosrdný boj o existenci a přírodní výběr pana Darwina s Boží podstatou, kterou je LÁSKA a SOUCIT?
  4. Bůh stvořil zeleň a byliny třetí den (Genesis 1.11-13), ale slunce až den čtvrtý (Genesis 1.16-19). Jeden den byliny bez slunce vydrží, ale několik dnů ne. Tím spíše miliony let…
  5. A hlavně: věříme Božímu slovu, nebo lidským názorům? V Bibli je jasně řečeno, že se jedná o stvoření v cyklu den a noc:
  • Genesis 1:1-5
    Na počátku stvořil Bůh nebe a zemi. Země byla pustá a prázdná a nad propastnou tůní byla tma. Ale nad vodami vznášel se duch Boží. I řekl Bůh: „Buď světlo!“ A bylo světlo. Viděl, že světlo je dobré, a oddělil světlo od tmy. Světlo nazval Bůh dnem a tmu nazval nocí. Byl večer a bylo jitro, den první

Jak se cítí rodič, když mu jeho vlastní dítě nevěří?
Následovníci Ježíše Krista by neměli „poskakovat na obě strany“ (1 Královská 18,21) a měli by si ujasnit, komu budou věřit, na čí straně budou stát. Jak se cítí Bůh, když mu jeho vlastní dítě nevěří? Pokud Bůh řekl, že stvořil svět v šesti dnech a sedmý (sobotní) den odpočinul, je to tak. Bůh nelže a my se na to můžeme 100% spolehnout.

Ostatně týdenní cyklus nám to připomíná stále dokola.

Předchozí článekStav světových oceánů – velký problém
Další článekČlověk se vyvinul křížením šimpanzů s prasaty, tvrdí genetik