Ekumena může být cestou vpřed pouze tehdy, když povede k návratu nekatolíků do katolické církve

81

Zajímavý rozhovor si můžete přečíst s historikem a profesorem na teologické fakultě Radomírem Malým. Celý rozhovor je zajímavý, ale z hlediska biblických proroctví a současného myšlení je zajímavý především tento odstavec:

Otázka redaktora:
Není dobře, že je dnes církev více otevřená jiným náboženstvím a jiným křesťanským společnostem? Není nutné pokračovat v tom, co započal Jan Pavel II. v Assissi? Není ekumena cestou vpřed?

Ekumena může být cestou vpřed pouze tehdy, když povede k návratu nekatolíků do katolické církve.

Odpověď:
Pán Ježíš řekl jasně: „Já jsem cesta, pravda i život… Nikdo nepřichází k Otci jinak než skrze mne….“ Pouze On prolil za nás na kalvárii svou krev, abychom mohli být spaseni, nikoli Mohamed nebo Buddha. Vytvářet proto dojem, že všechna náboženství jsou si rovna, je lež. Totéž platí i o takzvané ekumeně, která zlehčuje dogmatické i mravoučné rozdíly mezi katolickou vírou a ostatními křesťanskými konfesemi, jako kdyby se nejednalo o nic podstatného. Ekumena může být cestou vpřed pouze tehdy, když povede k návratu nekatolíků do katolické církve.

Celý rozhovor najdete na Parlamentní listy.cz

Myšlenka historika Radomíra Malého přesně vystihuje, k čemu ekumena směřuje. Můžeme to zřetelně vidět i na dalších aktuálních událostech.

Předchozí článekZměna klimatu dopadá na lidi stále víc a je nevratná, varuje OSN
Další článekNěco o Googlu…